Konkurs - jakie protokoły?

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
szpital.ped.zp
Posty: 30
Rejestracja: 23 sty 2007, 11:42

Post autor: szpital.ped.zp » 24 paź 2007, 8:43

Ogłosilismy konkurs, czy powinnam wyprowadzić wszystkie protokoły tak jak przy przetargu? Chodzi mi o ZP-2, ZP-11, ZP-12 itd.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 24 paź 2007, 9:06

Dla samego konkursu nie ma określonego protokołu. Protokół trzeba jednak tez dla konkursu prowadzić, ale własny tj. na pewno musi być pisemny ślad co działo się na otwarciu wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, jakie podjęto decyzje, jak oceniono te wnioski, następnie powinien być protokół z otwarcia prac konkursowych. Co do załączników to ja stosowałem i polecam stosować ZP-11, w którym członkowie sądu konkursowego podpiszą się. Generalnie konkurs pod względem przygotowania dokumentów dla niego, przeprowadzenia i zaprotokołowania nie jest prosty i dobrze mieć kogoś kto będzie doradzał przy konkursie, żeby nie popełnić błędów.

Jeżeli nagrodą w konkursie będzie zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki lub negocjacji bez ogłoszenia, to będzie dla tych trybów prowadzony już normalny protokół.

ODPOWIEDZ