Jeszcze raz szacunkowa wartość zamówienia

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 16 kwie 2007, 13:04

Zamawiający oszacował wartość zamówienia na usługi powyżej 60.000 euro, dzieląc zamówienie na części.
Postępowanie rozstrzygnięto w 5 zadaniach, pozostałe unieważniono 93.1.1Teraz chcemy ponownie ogłosić postępowanie na nie rozstrzygnięte zadania, których kwota wynosi 191.000 zł - czy możemy w tym przypadku zastosować procedurę uproszczoną, czyli poniżej 60.000 euro?
I drugie pytanie czy zadania, których wartość nie przekracza 6.000 euro możemy wyłączyć z tego postępowania i udzielić wykonawcy z poza ustawy?

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 16 kwie 2007, 13:06

Wartością szacunkową jest łączna wartość nierozstrzygniętych części.

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 16 kwie 2007, 13:10

Marko;1432 pisze:Wartością szacunkową jest łączna wartość nierozstrzygniętych części.
Ok. dzięki.
a co z drugą częścią pytania?
I drugie pytanie czy zadania, których wartość nie przekracza 6.000 euro możemy wyłączyć z tego postępowania i udzielić wykonawcy z poza ustawy?

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 16 kwie 2007, 13:15

Skoro szacunek wynosi poniżej 60 tys to postępowanie robimy stosownie do szacunku :)
Jeżeli zaś idzie o zadania to skoro te zadania tworzą ogólną kwote szacunkową to nie możesz ich udzielić poza ustawą.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 16 kwie 2007, 13:15

Jeżeli wyłączycie części postępowania o wartości poniżej 6000 euro to możecie narazić się na zarzut bezprawnego dzielenia zamówienia w celu uniknięcia stosowania ustawy. Lepiej niech to już zostanie w ramach postępowania częściowego.

Izabel
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2007, 9:32

Post autor: Izabel » 23 kwie 2007, 12:47

Marko;1432 pisze:Wartością szacunkową jest łączna wartość nierozstrzygniętych części.
Z czego to wynika? Niedawno kontrolujący zarzucił mi takie sumowanie. Twierdził, że należało przweprowadzić postępowanie jak dla wart. pow. 60.000 euro. Powołuje się na art. 32 ust. 4.

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 23 kwie 2007, 13:28

Cóż kontrolujący przepis podał dobry ale chyba go nie zrozumiał :)

1. Postępowanie z dopuszczeniem ofert częściowych.
Wartość zamówienia stanowi łączna wartość wszystkich części. Załóżmy że przedmiot zamówienia podzieliłaś na 4 części:
komputery, monitory, skanery, drukarki,
Na drukarki nikt nie złożył oferty. W pozostałych częściach zawarłaś umowy. Wartością nowego zamówienia jest wiec tylko wartość drukarek.

2. Zamówienie udzielone w częściach.
Wartość szacunkowa na monitory wyniosła 50 tys złotych.
Z przyczyn organizacyjnych np nie chcesz kupić wszystkich na raz bo np jest remont w biurach. Udzielasz wiec zamówienia w częściach.
1 partia w marcu, 2ga w czerwcu, trzecia w listopadzie. Wartość pojedyńczych partii nie przekracza 6 tys euro ale łącznie tak wiec za każdym razem musisz przeprowdzić postępowanie w trybie ustawowym

Izabel
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2007, 9:32

Post autor: Izabel » 23 kwie 2007, 13:46

Jestem tego samego zdania ale jak widać nie dla wszystkich art 32 jest zrozumiały :)
Mam tylko nadzieję, że taka argumantacja wystarczy.
Stokrotne dzięki. Idę walczyć.

ODPOWIEDZ