Czy to jest zmiana oferty??

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
kogut
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2008, 7:16

Post autor: kogut » 12 mar 2008, 21:00

Wiem że już kiedyś poruszyłem ten temat, ale wciąż nie wiem jak to ugryźć. Przetarg na usługi komunalne. Zamawiający żądał aby wykazać się dysponowaniem pojazdami przystosowanymi do transportu pewnych odpadów. Wykonawca w załączniku do oferty wykazał, że zamierza wykonać zadanie pojazdami które nie są dozwolone do transportu tych odpadów wg. załączonego zezwolenia na usługi transportu odpadów. Czy zamawiający może pozwolić aby wykonawca " poprawił" załącznik poprzez podanie innego sprzętu do wykonania usługi??? Według mnie załącznik nie zawiera błędów i nie ma w nim co poprawiać. a wykonawca wykazał, że posiada sprzęt niezgodny z SIWZ. Czy wykonawca wyjaśniając, że użyje innego sprzętu niż wykazany początkowo, zmieni specyfikację swojej oferty??? Czy można na to pozwolić?? Przypominam, że zamawiający szczegółowo (podając nazwę i kod odpadu, oraz funkcję pojazdu) opisał do jakich celów ma służyć sprzęt.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 13 mar 2008, 8:07

Jeżeli zamawiający wśród warunków udziału w postępowaniu postawił warunek przedstawienia odpowiedniego wykazu niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń, jakimi dysponuje wykonawca, wśród których były te samochody, to oczywiście może to wykonawca uzupełnić.

ODPOWIEDZ