jak to jest z odwołaniem!!!

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
radoskurr
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2008, 12:13

Post autor: radoskurr » 10 cze 2008, 12:21

witam wszystkich forumowiczów!!!
Mam pytanie czy odwołanie przysługuje od rozstrzygnięcia protestu dla kwot mniejszych niż ustalone w art.11 ust. 8.
Pytam ponieważ art.184 ust. 1 mówi wyraźnie, że od rozstrzygnięcia przetargu przysługuje odwołanie, jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w art.11 ust 8. W ustawie przed nowelizacją takiego zapisu nie było, wtedy odwołanie przysługiwało zawsze a jak jest teraz (jeżeli tak to jaki artykuł to reguluje)?

radoskurr
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2008, 12:13

Post autor: radoskurr » 10 cze 2008, 12:22

oczywiście od rozstrzygnięcia protestu nie przetargu - przepraszam

Draco
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2007, 7:49

Post autor: Draco » 10 cze 2008, 13:02

Widzę, że chodzi tutaj o nowelizacje, ktora była 13 kwietnia 2007 r. Zgodnie z tą ustawą odwołanie przysługuje, przy kwotach przekraczających progi unijne (art.11 ust 8). Wiec poniżej tych progow nie stosuje sie odwolan.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 10 cze 2008, 13:50

I pamiętać wypada, że chodzi tu o progi dla dostaw i usług. Tak więc na roboty budowlane można się odwoływać jeśli wartość postępowania nie przekracza progu dla robót, ale przekracza dla dostaw i usług.

ODPOWIEDZ