jakie to kwoty?

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 13 mar 2008, 11:54

mam pytanie jeszcze jedno zasadniecze
te progi unijne czyli 133000,412000,206000,5150000 euro to sa netto wartości?
a 14000 euro też netto??
prosze powiedzcie mi

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 13 mar 2008, 12:09

są to wartości netto!!!!
to jest do oszacowania wartości a to robi się przy pomocy cen netto

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 13 mar 2008, 12:20

ale nigdzie tego nie pisze
w ustawie to gdzies moze jest?
i o kwocie 14 000 nie jest w ustawie wspomniane

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 13 mar 2008, 12:57

Oto artykuły Prawa zamówień publicznych w których pisze, że wartość zamówienie jest bez podatku VAT oraz, że pisze o progu 14000 euro

Art. 32. 1. Podstawą ustalenia wartości zamówienia jest całkowite szacunkowe wynagrodzenie wykonawcy, bez podatku od towarów i usług, ustalone przez zamawiającego z należytą starannością.

Art. 4. Ustawy nie stosuje się do:
8) zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 14.000 euro

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 13 mar 2008, 13:02

czyli w przetargu podaje sie wartosc netto zy brutto zamowienia

bo ja sobie obliczylam ile to bedzie brutto zeby porownac ze swoimi cenami w harmonogramie

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 13 mar 2008, 14:14

Piotr odpowiedział bardzo szczegółowo niewiem w czym tkwi problem zawsze jeżeli szacujesz wartość zamówienia tyczy ona wartości NETTO!

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 13 mar 2008, 14:15

Natomiast jeżeli podczas otwarcia ofert podajesz ile macie środków na rerealizaję danego zadania podajesz cenę brutto.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 13 mar 2008, 21:08

Agsw20. Czym innym jest szacunkowa wartość zamówienia, którą podaje się bez podatku VAT, a na dodatek powiększa się ją o przewidywane zamówienia uzupełniające, a czym innym jest kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, którą podaje się bezpośrednio przed otwarciem ofert. Jest to kwota brutto, ale nie koniecznie musi ona odpowiadać wartości szacunkowej zamówienia po odjęciu zamówień uzupełniających i dodaniu podatku VAT. Ale to już są tematy na dłuższe rozmowy. :-)

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 14 mar 2008, 12:21

dziękuje
już rozumiem o co chodzi

ODPOWIEDZ