inspektor nadzoru na 3 lata?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
mrówka
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2008, 10:21

Post autor: mrówka » 03 kwie 2008, 14:31

Witam. Staramy się o dofinansowanie ze środków unijnych projektu, w ramach którego przebudowanych będzie 6 ulic. Projekt będzie realizowany przez 3 lata. W niedługim czasie ogłosimy przetarg na przebudowę 2 z nich (przewidzianych do realizacji w tym roku). Mam pytanie odnośnie inspektora nadzoru. Czy powinniśmy ogłaszać też przetarg na wybór inspektora? Szacunkowa wartość tej usługi w tym roku nie przekroczy 14 tys euro, ale w okresie realizacji projektu, czyli przez te 3 lata, łączna wartość będzie większa. A może powinniśmy zrobić jeden przetarg na wybór inspektora na okres realizacji projektu? Ale czy ktos zechce złożyć ofertę z niezmienną ceną w tak długim czasie? Bardzo prosze o podpowiedź.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 04 kwie 2008, 11:12

Można zrobić jeden przetarg na wybór inspektora dla wszystkich powyższych robót. Być może wtedy wyjdzie taniej niż wybierać kilku inspektorów. Czy ktoś zechce złożyć ofertę to nie wiem. Zależy od tego kto się zainteresuje tymi usługami. Musicie to rozstrzygnąć po przebadaniu lokalnych i regionalnych uwarunkowań w tej dziedzinie.

ODPOWIEDZ