informacja o proteście

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
wir4
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2007, 21:44

Post autor: wir4 » 26 lis 2007, 21:09

Witam
Jestem w następującej sytuacji jako jeden z oferentów przetargowych. Zająłem 2 pozycję w postepowaniu przetargowym, w którym jedynym kryterium była cena. Otrzymałem informację od Zamawiającego o tym, że oferent z pozycji 6 (odrzucony z powodu błędów formalnych) wniósł protest. Jednocześnie Zamawiający wzywa do udziału w postepowaniu toczącym się w wyniku wniesienia protestu. Po co to mam robić? Jaki mogę mieć interes prawny w tym, aby protest został rozstrzygnięty na korzyść jednej ze stron? Przecież ceny oferty już nie mogę zmienić.
Pozdrawiam

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 27 lis 2007, 7:45

Możliwe, że w tym postępowaniu nie ma znaczenia czy Pan przystąpi do protestu czy nie. Zamawiający ma obowiązek wezwać do przystąpienia do protestu (właściwie do udziału w postępowaniu toczącym się na skutek wniesienie protestu). Wykonawca musi ocenić jakie ma interesy do przystąpienia do protestu po jednej ze stron. Można przystąpić po stronie zamawiającego lub wykonawcy. Taki interes szczególnie ma oferent, którego ofertę wybrano. Jeśli Pan pogodził się z porażką pomimo, że oferta jest druga w kolejności to w zasadzie nie ma sensu popierać żadnej ze stron protestu. Po stronie wykonawcy na pewno nie ma Pan interesu przystępować, bo on musi wykazać nie tylko, że jego oferta jest poprawna, ale jeszcze, że pięć ofert tańszych od jego oferty jest niepoprawnych i muszą być odrzucone albo wykonawcy którzy je wnieśli powinni być wykluczeni. Konsekwencją nie przystąpienia do protestu jest jednak brak możliwości korzystania ze środków ochrony prawnej na czynności zamawiającego wykonane zgodnie z ostatecznym rozstrzygnięciem protestu zapadłym w postępowaniu toczącym się w wyniku wniesienia protestu oraz brak możliwości wniesienia protestu, powołując się na te same okoliczności.

AdiPosen
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2007, 15:00

Post autor: AdiPosen » 27 lis 2007, 10:19

wir4;2977 pisze:Witam
............. Jednocześnie Zamawiający wzywa do udziału w postepowaniu toczącym się w wyniku wniesienia protestu ................

To jest twoje uprawnienie a nie obowiązek, możesz wystąpić po stronie Zamawiającego wówczas wszystkie informacje nt. postepowania protestacyjnego będziesz otrzymywał i zostaniesz wezwany /uprawnienie nie obowiązek/ do przyłączenia do ewentualnego postepowania odwoławczego, ale skoro jest taki rozstrzałw pozycjach /ty 2 on 6/ to podaruj sobie. szkoda czasu i zachodu.

wir4
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2007, 21:44

Post autor: wir4 » 28 lis 2007, 20:32

Serdecznie dziękuję za (pod)odpowiedzi. Przynajmniej teraz wiem jak to ugryźć, a zaoszczędzony czas to pieniądz. Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ