Forma zaproszenia w zapytaniu o cenę

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
DZPIE_IF_PAN
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:02

Post autor: DZPIE_IF_PAN » 01 gru 2008, 12:32

Witam,

Mam pytanko, mianowicie w jakich dopuszczalnych formach można zapraszać firmy do wzięcia udziału w ZOC. Wraz z zaproszeniem wysyłam także około 25 stron SIWZ'u. Wiem, że może być to:
- pisemnie
- droga faksu
A czy można przez email (nie mam podpisu elektronicznego)?

Pzdr

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 02 gru 2008, 11:08

Można też e-mailem. To jest droga elektroniczna, dopuszczalna zgodnie z art. 27 Pzp. Nie musi być podpisu elektronicznego.

DZPIE_IF_PAN
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:02

Post autor: DZPIE_IF_PAN » 04 gru 2008, 10:41

Ale Art. 27 ust. 1 to "W postępowaniach o udzielenie zamówienia oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują, zgodnie z wyborem zamawia-jącego, pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną." Nie ma tu wymienionego enumeratywnie SIWZ'u. Czym więc jest SIWZ: oświadczeniem (w domyśle woli zakupu), nie jest wnioskiem, zawiadomieniem ani informacją?

Pzdr

ODPOWIEDZ