Dzielenie zamówienia

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Draco
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2007, 7:49

Post autor: Draco » 31 mar 2008, 23:41

Podpisano umowe na wykonanie dokumentacji potrzebnej do budynku szkolnego. Kwota - 60 tysięcy złotych brutto. Nie zrobiono przetargu gdyz tylko tyle srodkow bylo przeznaczonych na ten cel. Umowe podpisano, notatke przedtem sporzadzono, rozeznanie w innych firmach zrobiono. Kwota wszedzie ponizej 14 tys euro.

Teraz okazalo sie, ze rada zadecydowala ze mozna by tez od razu zrobic do tego dokumentacje sali gimnastycznej co bylo przewidziane w WPI na 2009 rok.

Czy na ta druga dokumentacje zrobic przetarg? Jesli tak to na jakiej podstawie, zeby nie zostac osadzonym o dzielenie zamowienia, gdyz ta sytuacja potoczyla sie nieświadomie.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 kwie 2008, 8:02

A jaka jest wartość tego drugiego zamówienia? Oskarżeni o dzielenie zamówienia to możecie być zawsze, a przynajmniej takie podejrzenia będą. Jeśli jednak nagle znalazły się dodatkowe środki budżetowe, a zamówienie nie było planowane wcześniej i jego wartość nie przekracza 14000 euro to można robić bez przetargu. Jednakże zawsze lepiej by to takich sytuacji nie dochodziło by nie być podejrzanym o celowe dzielenie zamówień.

Draco
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2007, 7:49

Post autor: Draco » 01 kwie 2008, 10:06

kolejne zamówienie bedzie wartosci okolo 50 tys brutto. Poprzednie mamy udokomentowane ze nie mozna sie doczepic. Problem jest z tym drugim. Czy pomimo tego ze kwota napewno ponizej progu ale raczej dla pewnosci zrobic przetarg. Co nie?
Ale jaka jest tutaj podstawa prawna aby poprzec sie tym podczas kontroli?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 01 kwie 2008, 10:36

Na sporządzenie drugiej dokumentacji jak piszesz wartość 50 tyś Brutto nie jest potrzebny przetarg kwota do 14 tyś eur. A żeby się wytłumaczyć ze sprawy najlepiej notatka słuzbowa dlaczego ewntualnie nie zostały połączone oba zamówienia.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 kwie 2008, 10:55

Notatka notatką, a najlepiej mieć wytłumaczenie, że to drugie zamówienie nie było przewidywane wcześniej i skąd nagle się wzięło. Tak na wszelki wypadek.

Draco
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2007, 7:49

Post autor: Draco » 01 kwie 2008, 10:56

Z tym że ja bym wolał zrobić ten przetarg i miec konto czyste. A uwazam, że notatka sluzbowa napewno bedzie, ale nie wystarczy przy kontroli. Najlepiej jakby byl jakis art. albo cos, czym mozna sie poprzec.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 kwie 2008, 11:56

Jeśli jednak chcesz robić przetarg to powołaj się na art. 4 pkt 8) Pzp, że ustawy nie stosuje się do zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 14.000 euro, a jako, że jest to kolejne zamówienie, którego wartość łącznie z poprzednim przekracza wartość 14000 euro to trzeba zastosować przepisy ustawy. Nikt nie powie, że to źle zrobić przetarg i zachować konkurencję.

ODPOWIEDZ