dokupienie sprzętu

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
Renata
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2007, 17:13

Post autor: Renata » 21 cze 2007, 17:48

Nasza firma zakupiła w tym roku sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, w drodze przetargu nieograniczonego.Po kilku misiacach okazało sie, ze potrzebujemy zakupic jeszcze komputer i oprogramowanie. Co w takiej sytuacji? Czy możemy dokonac zakupu nie stosując ustawy ?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 21 cze 2007, 20:39

Jeżeli zamierzacie Państwo dokupić sprzęt, za cenę poniżej progu stosowania ustawy który nie był przewidziany w rocznym planie finansowym albo zostały oszczędności np. wskutek niskich cen uzyskanych na przetargu i zdecydowano je przeznaczyć na dodatkowy przydatny sprzęt komputerowy to można dokupić bez przetargu. Jeżeli jednak planując roczne zamówienia stwierdzili Państwo, że w danym roku kupicie 10 zestawów, a kupiliście do tej pory osiem i łączna kwota tych dziesięciu zestawów mieści się w odpowiednim progu stosowania ustawy to ustawę należy stosować dla zakupu wszystkich zestawów komputerowych.

ODPOWIEDZ