brak wymaganych dokumentów

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Kasia73
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2007, 8:07

Post autor: Kasia73 » 24 paź 2007, 8:43

Oferent dołączył do oferty instrukcje użytkowania dla 2 urządzeń , a powinien dla 5, poza tym nie dołączył równiez innych wymaganych dokumentów, a także nie wykazał w intsrukcjach uzytkowania parametrów wymaganych obligatoryjnie wymaganych w przedmiocie zamówienia.
Co powinien zrobic zamawiający?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 24 paź 2007, 8:55

Trzeba wezwać do uzupełnienia dokumentów, których brak, a potem uważnie zbadać poprawność tych dokumentów. Być może wykonawca stara się coś ukryć, a być może tylko zapomniał o wymaganych dokumentach.

Kasia73
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2007, 8:07

Post autor: Kasia73 » 24 paź 2007, 8:58

Bardzo dziekuje za odpowiedzi . Jestem wdzięczna za udzielaną mi pomoc w tak szybkim czasie.
Pozdrawiam Kasia

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 30 sty 2008, 10:28

a jaki artykul ustawy mmowi o tym
moze mi ktos przypomni

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 30 sty 2008, 10:30

a jaki art mowi o tym kiedy mozna wyjasniać do SIWZ , bo nie moge należś

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 30 sty 2008, 10:50

Art. 87 Prawa zamówień publicznych mówi o wyjaśnieniach do ofert, art. 26 Pzp o uzupełnieniach dokumentów.

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 30 sty 2008, 11:32

a te wyjasnienia mozna udizelic tylko wtedy kiedy Wykonawca wysle zapytanie do Zamawiajacego nie pozniej nic 6 dni przed uplywem terminu skladania ofert?

gdy jeszcze nie otworzono ofert?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 08 lut 2008, 17:57

Wyjaśnienia z art. 87 Pzp odbywają się po otwarciu ofert o czym wprost mówi ten artykuł. Jeśli chodzi o odpowiedzi na pytania wykonawców do siwz (art. 38) to zamawiający ma obowiązek odpowiedzieć na nie niezwłócznie, chyba że prośba o wyjaśnienie treści specyfikacji wpłynęła do zamawiającego na mniej niż 6 dni przed terminem składania ofert, a w przypadku przetargu ograniczonego oraz negocjacji z ogłoszeniem, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia - na mniej niż 4 dni przed terminem składania ofert. Po raz któryś już bardzo proszę o zapoznanie się z ustawą.

ODPOWIEDZ