błędy w kosztorysie

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
marzenka1975
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32

Post autor: marzenka1975 » 03 cze 2008, 13:40

Witam jestem jeszcze niedoświadczonym pracownikiem zamówień publicznych dlatego moze moje pytanie będzie proste dla niektórych - ja jednak mam dylemat z przetargiem na remont szatni.
Czy błędy w kosztorysie tzn. np.blędne przedmiary, zły opis pozycji mogą być podstawą do odrzucenia oferty jako niezgodnej ze SIWZ.Moim zdaniem tak ale Wykonawca wniósł protest twierdząc że nie a poza tym z uwagi na bardzo liczne błędy opisałam je ogólnikowo(tzn. nie wyszczególniłam każdego a byłoby tego ponad stronę A4)co zarzuca mi teraz wykonawca.Co mam teraz zrobić?Czy moge teraz w odpowiedzi na protest wyszczególnic je dokładnie?Poza tym dwa zarzuty będące pewną podstawą do odzrucenia opisałm szczegółowo.Prosze o pomoc

MariuszT
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2008, 8:52

Post autor: MariuszT » 04 cze 2008, 13:03

Pytanie jakie sa zapisy SIWZ i forma rozliczenia. Jeśli zaapłata jest ustalona jako ryczałt to kosztorys jest dokumentem pomocniczym i nie stanowi powodu do odrzucenia ofert,przyjmuje się wtedy że prawidłowo podano cenę ryczałtową bez względu na sposób jej obliczenia. Można się jeszcze zastanowić nad odrzuceniem gdy kwota ryczałtowa jest rażąco niska.

ODPOWIEDZ