Błędne wyliczenie wartości brutto w ofercie.

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
szpital.ped.zp
Posty: 30
Rejestracja: 23 sty 2007, 11:42

Post autor: szpital.ped.zp » 16 lut 2007, 13:19

Witam,
w związku ze złym wyliczeniem wartości brutto poszczególnych pakietów w ofercie firmy biorącej udział w przetargu, proszę o podpowiedź czy jest to podstawa do odrzucenia oferty czy firma ta może poprawić błędne wyliczenia?
Pozdrawiam,
Małgorzata

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 16 lut 2007, 14:13

Trzeba spojrzeć do art. 88 Prawa zamówień publicznych czy przewiduje on taki przypadek jak u Pani. Musiałaby Pani podać więcej szczegółów, ale możliwe, że nie da się tego poprawić. Proszę spojrzeć na wątek http://www.forum.przetargi.pl/showthread.php?t=274 który zajmował się źle obliczonym VAT-em.

szpital.ped.zp
Posty: 30
Rejestracja: 23 sty 2007, 11:42

Post autor: szpital.ped.zp » 16 lut 2007, 14:26

Dodam troszke więcej informacji...
Czy można wystąpić o poprawienie kwot wartości brutto jeżeli iloczyn ilości towaru x cena jednostkowa jest zaokrąglony w górę lub w dół i od tej kwoty obliczony jest VAT. Ponadto w niekórych pozycjach oferty, VAT z ceny brutto jest błędnie obliczony. Czy taką ofertę możemy poprawić czy odrzucić?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 16 lut 2007, 15:14

Moim zdaniem, jeśli VAT jest źle obliczony należy ofertę odrzucić. Ustawa nie przewiduje możliwości poprawiania VAT-u przez Zamawiającego.

ODPOWIEDZ