Błędna wartość oferty

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
PIPI
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2007, 13:20

Post autor: PIPI » 15 lut 2007, 11:13

Proszę o pomoc. W przeprowadzonym przetargu jeden z oferentów w formularzu ofertowym wpisał wartość wykonania zadania w ciągu jednego roku, a powinien za trzy lata. Umowa ma być podpisana na trzy lata. W załączonej tabeli cenowej oferent wyliczył kwotę za jeden rok oraz za trzy lata. Czy należy uznać zaistniały fakt jako omyłka i poprawić, czy należy odrzucić ofertę jako niezgodną z SIWZ, czy należy uznać zapisaną wartość w formularzu ofertowym i odrzucić ze względu na rażąco nisko cenę?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 15 lut 2007, 15:22

Trudno autorytatywnie doradzić bez wejrzenia w treść oferty, a przede wszystkim owej tabeli cenowej. Możliwe, że w tym przypadku można by zastosować art. 88 3) c) Pzp mówiącym, że jeżeli obliczona cena nie odpowiada sumie cen ryczałtowych, przyjmuje się, że prawidłowo podano poszczególne ceny ryczałtowe. Tym niemniej tak jak powiedziałem, nie ośmielę się stwierdzić, że na pewno to będzie prawidłowa interpretacja skoro nie widzę tej oferty.

ODPOWIEDZ