Błąd w cenie brutto

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
Trabs
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2008, 10:22

Post autor: Trabs » 20 sie 2008, 10:26

Witam!
Czy błąd w wyliczeniu wartości brutto (wartość netto oraz VAT obliczone prawidłowo) jest podstawą do odrzucenia oferty czy podlega ust.2 artykułowi 87 i 88.
Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedź.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 21 sie 2008, 12:26

Większość traktuje to jako omyłkę nie podlegającą poprawieniu na podstawie art.88 PZP.

Trabs
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2008, 10:22

Post autor: Trabs » 21 sie 2008, 18:12

W takim razie czy są jakieś orzeczenia sądu arbitrażowego uzp potwierdzające, że jest to "oczywista omyłka rachunkowa" nie podlegająca odrzuceniu?

Janosik
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:34

Post autor: Janosik » 22 sie 2008, 16:05

Większość traktuje to jako omyłkę nie podlegającą poprawieniu na podstawie art.88 PZP.

a tak dokładneij to który z tych ustępów pozwala na poprawienie złego zumowania netto i vatu :-)

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 22 sie 2008, 17:18

Żaden, stąd nie poprawia się takiej omyłki. Skoro jednak niedługo będziemy już mówić o świętej pamięci artykule 88 to już całkiem hamulce puszczą i nawet błędy w obliczeniu ceny będą poprawiać :)

ODPOWIEDZ