złożenie wyjasnień na podstawie art 87 ust 1

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
ar_ko
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2008, 15:21

Post autor: ar_ko » 23 lut 2009, 15:25

Zamawiający określił w siwz parametry przedmiotu zamówienia. M.in. jeden parametr został podany z tolerancją tzn. 180 +/-50. Jeden z wykonawców wpisał w formularzu ofertowym parametr "210", który mieści się w w/w tolerancji. Zamawiający wezwał go do wyjaśnienia i udokumentowania, że zaoferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez zamawiającego. Czy słusznie??? Czego udokumentowania, jeśli nie wymagał dołaczenia żadnych dokumentów potwierdzających parametry techniczne przedmiotu zamówienia i opierał się tylko na oświadczeniu woli???

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 25 lut 2009, 21:46

Przede wszsytkim wątpliwe wydaje się podanie przez zamawiającego parametru z tolarancją. Przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty. WEzwać do wyjaśnień można, ale co to zmieni? Nawet nieudzielenie odpowiedzi na wyjaśnienia nie jest samo w sobie powodem do odrzucenia oferty. Chyba, że zamawiający chce coś udowodnić.

ODPOWIEDZ