Ważność umowy

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Beataa
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2009, 8:44

Post autor: Beataa » 12 lut 2009, 12:49

Wiam,

I proszę o pomoc.......
Podpisaliśmy umowe na dostawy materiałów eksploatacyjnych z zamawiającym. W trakcie realizacji okazalo się, iż jedna z pozycji nie odpowiada wymaganiom zamawiającego (produkt przez nas zaproponowany nie jest kompatybilny z urzadzeniem). Dodam, że w oferta i nasze zobowiazanie w ofercie było jednoznaczne. Zgodnie z wymaganiami wpisalismy:
- symbol zaproponowanego artykułu w formularzu ,
- dostarczylismy ksero z katalogu z widokiem produktu który proponujemy ( widok tez zawierał wszystkie wymagane informacje),
- wersje elektroniczna wszystkich zdjeć.
Produkt został zaakceptowany. Ale jest niezgodny z SIWZ.
Zamawiajacy nie wezwal ani do wyjasnień, ani nie odrzucił oferty, mimo ze cena odbiegala od realnej ceny znacząco, jest ze 30 razy niższa!!!!!
Czy w tych okolicznosciach zawarta umowa jest ważna????? Jesli nie... to na jakiej podstawie????
Czy zamwiajacy winien odbierac materiał, który my mu zaproponowalismy????

Z góry dziękuję za pomoc.

slani34
Posty: 117
Rejestracja: 11 mar 2009, 0:26

Post autor: slani34 » 14 mar 2009, 22:03

Jak dla mnie Zamawiający zawarł umowę z naruszeniem przepisów ustawy PZP, co powinno skutkować jej nieważnością ponieważ przyjął do realizacji przedmiotu zamówienia ofertę niezgodną z treścią SIWZ - która powinna podlegać odrzuceniu a postępowanie powinno zostać unieważnione (jeśli nie wpłynęły inne oferty nie podlegające odrzuceniu). Dziwie się zamawiającemu że cena zaproponowana przez wykonawcę nie wzbudziła żadnych wątpliwości co do rażąco niskiej. To tylko moje zdanie,w ostateczności o nieważności takiej umowy może orzec sąd.

ODPOWIEDZ