Sprawozdanie 2017 r.

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Tulla
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2017, 13:24

Sprawozdanie 2017 r.

Post autor: Tulla » 27 lut 2018, 7:08

Przygotowywuję sprawozdanie z udzielonych zamówień publicznych. Mam kilka pytań:

1. Zamawiający, wszczynając postępowanie, oszacował wartość zamówienia powyżej 30.000 euro, a wartość umowy po przetargu wyniosła poniżej 30.000 euro. Jak taką umowę należy uwzględnić w sprawozdaniu?

2. Czy aneksy do umów powinny być uwzględnione w sprawozdaniu?
Zgodnie z zasadami sporządzania sprawozdania z udzielonych zamówień jest napisane: "Zmiana pierwotnie ustalonego wynagrodzenia, a tym samym zapłata wykonawcy wynagrodzenia tytułem realizacji przedmiotu zamówienia w kwocie innej niż początkowo ustalona(także wówczas, gdy zawarcie i wykonanie umowy w sprawie zamówienia publicznego ma miejsce w tym samym roku, za który zamawiający sporządza sprawozdanie), nie ma wpływu na podawaną w sprawozdaniu wartość zamówienia”.
W Pytaniach i odpowiedziach dotyczących sporządzania sprawozdania czytamy: “Jeżeli aneksy do umów najmu dotyczą nowego okresu obowiązywania najmu po zakończeniu obowiązywania dotychczasowej umowy, rozszerzają zakres powierzchni najmu lub w inny sposób istotnie modyfikują warunki dotychczasowych umów należy uznać, że z chwilą podpisania aneksów dochodzi do zawarcia nowych umów, które podlegają, ze względu na przedmiot, ujawnieniu w tabeli X pkt 13 wzoru rocznego sprawozdania”.

Moim zdaniem te zapisy są sprzeczne.

ODPOWIEDZ