Jak udzielić zamówienia

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
stokrotki
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:35

Jak udzielić zamówienia

Post autor: stokrotki » 27 cze 2017, 22:42

Witam, mam taki problem i nie wiem jak to ogarnąć. Projekt unijny w nim 5 różnych wyjazdów integracyjnych ze szkoleniami w każdym roku. Projekt trwa 4 lata, czyli 20 wyjazdów. Wszystko byłoby spoko, gdyby nie sposób w jaki jest skonstruowany budżet projektu. Każdy wyjazd jest podzielony na:
Zadanie 1. Nazwa wyjazdu – wyżywienie i noclegi (wartość zadania)
Zadanie 2. Nazwa wyjazdu – usługa szkoleniowa (wartość zadania)
Zadanie 3. Nazwa wyjazdu – ubezpieczenie uczestników(wartość zadania)
Zadanie 4. Nazwa wyjazdu – transport (wartość zadania)

I tak po kolei dla 5 wyjazdów po cztery osobne usługi w budżecie (osobne zadania). Nie wiem dlaczego tak to zostało zrobione. Razem dla całego projektu wyżywienie i noclegi to 126 000 PLN, szkolenia - 60 000 , ubezpieczenia -8 000 , transport – 30 000
1 . Czy dobrze rozumuje, że wszystko to sumuje i wartością zamówienia są dla mnie łącznie koszty wyżywienia, szkolenia ubezpieczenia i transportu wszystkich wyjazdów czyli 214 000? Transport i ubezpieczenie chcę kupować osobno, natomiast zależy mi żeby jeden wykonawca organizował mi wyżywienie z noclegiem i szkolenie dla danego wyjazdu (uczestnikami są dzieci więc tak byłoby najbezpieczniej) i tu drugi problem:
2 .Do rozliczenia projektu potrzebny jest koszt każdego zadania osobno no i koszt ten nie może być wyższy nic w budżecie projektu. I nie wiem jak z tego wybrnąć . Pomyślałam, że zrobię przetarg na dany wyjazd, zamówieniem będzie właśnie zakwaterowanie z wyżywieniem i szkolenie. Na formularzu cenowym wykonawca jako składowe ceny całkowitej rozpisze mi osobno te dwie pozycje i tak wystawi fakturę. Ale co jeżeli cena za całość najkorzystniejszej oferty w sumie nie przekroczy mi tego co mam razem , ale np. cena za szkolenie będzie wyższa niż budżecie projektu, a cena na wyżywienie i nocleg niższa, a ja nie mam możliwości przesunięć. Nie unieważnię na tej podstawie postępowania. Jest jakieś wyjście z tej sytuacji?
Będę wdzięczna za każdy pomysł.

ODPOWIEDZ