Strona 1 z 1

: 06 gru 2012, 11:57
autor: KM
Witam!
Mam wątpliwości dotyczącej jednego tematu. Centralny zamawiający zawarł umowę na świadczenie usług telefonii komórkowej, przewidział zamówienia uzupełniające. Pojawiła się u nas konieczność dokupienia jeszcze jednego abonamentu. Wartość na dwa lata to ok 1000zł. Mogę zawrzeć umowę bez stosowania ustawy? Jak to teraz zrobić? Po prostu podpisać umowę i już?
Dzięki.

: 06 gru 2012, 12:47
autor: Janusz
Z treści art. 4 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych w sposób jednoznaczny wynika, że przepisów ustawy nie stosuje się do zamówień, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 14.000 euro. A zatem, jeżeli oszacowana z należytą starannością wartość planowanego zamówienia uzupełniającego nie przekracza ww. kwoty, zamawiający nie jest zobowiązany do przeprowadzenia procedury zamówienia z wolnej ręki, w celu udzielenia niniejszego zamówienia dotychczasowemu wykonawcy.
Zamawiający ma swobodę w ustaleniu formy negocjacji z wykonawcą, w celu ustalenia istotnych warunków realizacji przedmiotowego zamówienia, takich jak jego zakres, termin wykonania, cena, warunki płatności, okres gwarancji itd. W szczególności na zamawiającym nie spoczywa obowiązek pisemnego zaproszenia wykonawcy do udziału w negocjacjach oraz przekazania informacji niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, o którym mowa w art. 68 ust. 1 ustawy Pzp, natomiast wykonawca zwolniony jest z obowiązku złożenia oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
Zwolnienie zamawiającego z obowiązku stosowania przepisów ustawy w opisanej sytuacji skutkuje również brakiem obowiązku zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu tego zamówienia (zawarciu umowy).

: 06 gru 2012, 15:12
autor: KM
Dzięki WIELKIE, po prostu podpisujemy umowę na nowy dodatkowy abonament i już.
Pozdrawiam.

: 15 maja 2013, 11:12
autor: almarta
a ja tak gwoli uściśnienia tematu: nazwa zadania w wersji podstawowej jest identyczna co w wersji dla robót uzupełniających?....

: 15 maja 2013, 12:05
autor: efigy007
przy takiej wartości i tak nie ma to zanaczenia...

: 15 maja 2013, 12:12
autor: almarta
ale jeżeli wartość przekracza 14 tys. euro?

: 15 maja 2013, 12:15
autor: efigy007
to wóczas zamówienie uzupełniające musi być tożsame z zam. podstawowowym, wszak to powtórzenie tego samego tylko w większej ilości..

: 15 maja 2013, 13:54
autor: almarta
dziękuję, ci moi merytoryczni są ..niereformowalni.....

: 14 sie 2013, 9:58
autor: almarta
teraz mam taki dylemat: zamówienie podstawowe to roboty budowlane, natomiast moi merytoryczni chcą puścić do tego zadania zamówienie dodatkowe z art.67, pkt.1 ust.5 b jako usługę z dostawą! jakoś mi to nie pasuje , nie sądzę że tak można czytając art.67.proszę i poradę

: 14 sie 2013, 10:14
autor: Janusz
Zamówienia dodatkowe udzielane są w trybie z wolnej ręki. Aby móc udzielić zamówienia dodatkowego, muszą być spełnione poniższe warunki:

udzielane jest ono dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych,
nie jest objęte zamówieniem podstawowym,
nie przekracza łącznie 50% wartości realizowanego zamówienia,
jest niezbędne do prawidłowego wykonania realizowanego zamówienia,
jego wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia, jeżeli:
z przyczyn technicznych lub gospodarczych oddzielenie zamówienia dodatkowego od podstawowego wymagałoby poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów lub
wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od zamówienia dodatkowego.
Jeżeli przesłanki zostaną spełnione będzie ok.

: 14 sie 2013, 10:18
autor: almarta
tak to prawda tylko że zamówienie dodatkowe to nie robota -tylko usługa zlecana w trybie zamówienia z wolnej ręki Wykonawcy dotychczasowemu który realizuje zadanie podstawowe - robotę.
chodzi mi czy można zlecać nie robotę tylko usługę?

: 17 sie 2013, 13:46
autor: Janusz
Jeżeli jest konieczność udzielenia takiego zamówienia aby zamówienie podstawowe zostało ukończone i spełniało swoją funkcję techniczną to uważam że tak.