Strona 1 z 1

: 11 cze 2012, 9:33
autor: kamilugw
Chodzi mi głównie o ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy przy zamówieniach z wolnej ręki. Zauważyłem w przeglądarce BZP, że jest ono często stosowane, tylko tak naprawdę co ono daje... Wyczytałem z komentarza, że chodzi przede wszystkim o skrócone terminy przy ewentualnych odwołaniach oraz na fakt nie podlegania unieważnieniu umowy po upływie 5 dni od zamieszczenia ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy.

Dlatego w związku z art 66 widzę 2 warianty postępowania:

1) zamieszczenie ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy (Jeśli tak, to po jakim czasie mogę zawrzeć umowę - 5 dni od takiego ogłoszenia????). Następnie przeprowadzenie negocjacji i w tym samym dniu podpisanie umowy i zamieszczenie ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

2) W przypadku nie zamieszczania takiego ogłoszenia przeprowadziłbym normalnie negocjacje i tego samego dnia zawarłbym umowę i zamieścił ogłoszenie o udzieleniu zamówienia.

: 11 cze 2012, 10:11
autor: efigy007
kamilugw pisze:1) zamieszczenie ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy (Jeśli tak, to po jakim czasie mogę zawrzeć umowę - 5 dni od takiego ogłoszenia????). Następnie przeprowadzenie negocjacji i w tym samym dniu podpisanie umowy i zamieszczenie ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
patrz art. 146 ust. 2 pkt. 1 pzp
kamilugw pisze:2) W przypadku nie zamieszczania takiego ogłoszenia przeprowadziłbym normalnie negocjacje i tego samego dnia zawarłbym umowę i zamieścił ogłoszenie o udzieleniu zamówienia.
to oczywiście wariant szybszy :)

: 11 lip 2012, 14:56
autor: papay
Właśnie, też mam pytanie, dajmy na to dziś podpisuję umowę z wolnej ręki mam uzasadnienie, wartość powyżej progów unijnych i co dalej ? daje w DUUE ogłoszenie o udzieleniu zamówienia i tam są procedury, którą wybrać ? bo tam nie ma z wolnej ręki.