Strona 1 z 1

: 26 lis 2010, 9:21
autor: edith
Na otwarciu ofert podano kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na zadanie. Jest ona trochę mniejsza od kwoty najkorzystniejszej oferty. Zamawiający ma pieniądze na sfinansowanie zamówienia z oszczędności, nie wymaga to żadnych przesunięć między paragrafami. Wiem, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty, ale czy taki zabieg wymaga podania jakiegoś uzasadnienia - np. w protokole zamówienia lub zawiadomieniu o wyborze najkorzystniejszej oferty.
Tak właściwie to do czego powinna odnosić się kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na zadanie: do szacunkowej wartości zamówienia, czy do kwoty, jaką dysponuje? Po kilku przetargach na zamówienia cząstkowe powstają oszczędności i kwota, jaką zamawiający może przeznaczyć na zamówienie zwiększa się. Czy oznacza to, że należy podawać wyższe wartości dotyczące kwoty, jaką zamierza przeznaczyć niż przy przetargach na pierwsze zamówienia cząstkowe?

: 26 lis 2010, 9:31
autor: Janusz
Macie kasę, dokładacie i po sprawie, kwotę zawsze można zwiększyć,w waszym przypadku nawet nie trzeba robić przesunięć.
edith pisze:Tak właściwie to do czego powinna odnosić się kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na zadanie: do szacunkowej wartości zamówienia, czy do kwoty, jaką dysponuje?
Do kwoty jaką zamierzacie przeznaczyć, czyli jaką dysponujecie.

: 26 lis 2010, 11:07
autor: edith
Dziękuję.