Strona 1 z 1

: 29 cze 2010, 13:08
autor: Urzędnik1
Po publicznym otwarciu ofert - w toku badania ofert przez komisję okazało się że kwota najtańszej oferty jest rażąco niska , o połowę niższa od następnej. Przyczyną tego jest fakt, że podczas pisania oferty omyłkowo wpisano cenę tylko jedego z elementów jakie zawiera harmonigram rzeczowo-finansowy. Czy mogę poprawić ofertę jako oczywiste pomyłki pisarskie art 87ust 2 pkt.1

: 29 cze 2010, 13:42
autor: lex
Wydaje się że raczej nie i do odrzucenia się kwalifikuje..

: 29 cze 2010, 16:10
autor: Janusz
A czy inny dokument zawiera cenę prawidłową?

: 04 maja 2011, 14:26
autor: almarta
witam
mam pytanie :w postepowaniu wymagaliśmy by Wykonawca złożył ofertę w formularzu ofertowym ,która powinna być zgodna z formularzem cenowym ,wyliczonym na podstawie arkusza kalkulacyjnego.Troche to zagmatwane ale ponieważ w zeszłym roku postepowanie podobne wylądowało w KIO,nota bene wygraliśmy,więc teraz zrobiliśmy bardzo szczegółową kalkulację.
I mam problem z jednym wykonawcą ,inni dobrze to zrobili.Jeden nie przeniósł danych z arkusza kalkulacyjnego na formularz cenowy.Gdybym musiała to poprawiać ,to zmieniłabym wszystko ,tj.cene jednostkową ,wartość netto.
A do tego wszystkiego wymyślił inną cenę na formularzu ofertowym !
Czy: mam prawo poprawiać a jeśli tak to od jakiej strony?od formularza ofertowego czy od arkusza kalkulacyjnego ,będącego pomocnym do wyliczenia formularza ofertowego?
A tak wogóle myślę ,że mam prawo go odrzucić ,gdyż nie mam prawa zmieniać jego formularza ofertowego .

: 04 maja 2011, 14:37
autor: Janusz
Jaki sposób wynagrodzenia, ryczałt czy kosztorys?

: 04 maja 2011, 14:47
autor: almarta
wartość kosztorysowa mimo,że to usługa ,zastrzeżenie w umowie też jest.

: 04 maja 2011, 14:56
autor: Janusz
Błędne przeniesienie ceny z formularza cenowego do formularza ofertowego nie czyni oferty nieważną czy niezgodną z ustawą Pzp. Nie oznacza to również, że wykonawca złożył w postępowaniu dwie oferty. Wskazane rozbieżności mogą być wyjaśnione w trybie art. 87 ust. 1 ustawy Prawa zamówień publicznych (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 22 stycznia 2010 r.; sygn. akt KIO/UZP 1729/09).

: 05 maja 2011, 13:22
autor: Skarbek
ja mam też pytanie w temacie uzupełniania dok do przetargu.
zamawiający wymagał wykazaniem się realizacji projektów obiektów o określonej kubaturze. załączyliśmy referencje, które niestety nie mówiły nic o kubaturze zaprojektowanych obiektów. czy zamawiający może nas wykluczyć na podstawie art. 89 ust 1 pkt 2, czy najpierw powinien nas wezwać do złożenia wyjaśnień? Nadmienię, że obiekty te wypełniają kilkukrotnie wymagania Zamawiającego, ale nie sposób jest uzyskać referencje o takiej treści, żeby spełniały wszystkie wymagania stawiane przez różnych Zamawiających.
czekam na odp. i serdecznie pozdrawiam
P.S.

: 05 maja 2011, 13:24
autor: Janusz
Jeżeli ref. nie zostaną uznane na pewno zostaniecie wezwani do ich uzupełnienia, a referencje da się wypisać w taki sposób w jaki jest to potrzebne.

: 05 maja 2011, 15:19
autor: Skarbek
Jak zawsze dziękuje za szybką odpowiedz. Spodziewałem się takiej odpowiedzi.
Co do pisania referencji- owszem można je uzyskać ale potrzeba na to czasu, a jak Pan doskonale wie czas od ogłoszenia do wysłania przetargu jest zazwyczaj dość krótki.
Co do wezwanie nas do uzupełnienia dok. Niestety mam właśnie przed oczami informacje od zamawiającego o wykluczeniu nas z postępowania z powodów opisanych w poprzednim poście. Nie zostałem wezwany o wyjaśnienia, a z marszu wyrzucony. Nie wiem jeszcze czy się odwoływać, ponieważ moja oferta i tak nie była najkorzystniejsza. Czy uważa Pan, że napisanie pisma „pouczającego” ma sens? Kilka razy już tak robiłem, ale niestety moje pisma pozostawały bez odpowiedzi.
Teraz czekam na pismo od tego samego zamawiającego, w innym temacie gdzie moja oferta jest najkorzystniejsza, a niestety znowu nie daliśmy informacji o kubaturze. Mam nadzieję, że tym razem wezwie nas do uzupełnienia dokumentów.

: 01 cze 2011, 14:15
autor: ania1ss
mała uwaga : referencje są dokumentem tylko i wyłącznie) potwierdzającym należyte wykonanie robót (dostaw lub usług). To ich jedyna rola. Nie muszą być potwierdzeniem wymagań stawianych przez Zamawiającego w SIWZ. To jest rola wykazu robót (usług bądź dostaw). To z tego dokumentu - będącego oświadczeniem wykonawcy - ma wynikać potwierdzenie spełnienia postawionego warunku.

: 01 cze 2011, 14:35
autor: Janusz
Mała uwaga, ale cenna, i prawdziwa.

: 01 cze 2011, 15:21
autor: efigy007
Skarbek pisze:Co do wezwanie nas do uzupełnienia dok. Niestety mam właśnie przed oczami informacje od zamawiającego o wykluczeniu nas z postępowania z powodów opisanych w poprzednim poście. Nie zostałem wezwany o wyjaśnienia, a z marszu wyrzucony. Nie wiem jeszcze czy się odwoływać, ponieważ moja oferta i tak nie była najkorzystniejsza. Czy uważa Pan, że napisanie pisma „pouczającego” ma sens? Kilka razy już tak robiłem, ale niestety moje pisma pozostawały bez odpowiedzi.
Teraz czekam na pismo od tego samego zamawiającego, w innym temacie gdzie moja oferta jest najkorzystniejsza, a niestety znowu nie daliśmy informacji o kubaturze. Mam nadzieję, że tym razem wezwie nas do uzupełnienia dokumentów.
wezwanie do uzupełnienie powinno być! wykonawca, który złożył dokument z błędem nie moze być traktowany gorzej niż ten który nic nie przedstawił (art. 26.3)

zgadzam się z poprzednikami, że referencje to tylko dokument na potwierdzenie należytego wykonania, informacja o wielkości czy kwocie zrealizowanych dostaw, rb czy usług muszą wynikać z wykazu a nie innych dokumentów.