Odstąpienie od umowy

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
długi
Posty: 100
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:51

Post autor: długi » 28 gru 2010, 20:17

Witam wszystkich po Świętach.
Mam taki problem.
Wykonawca robót drogowych nie zrealizował umowy w terminie. Lecą mu kary umowne ale zbliża się koniec roku i jednostka nadrzędna nie chce mi zabezpieczyć kasy na rok przyszły. Wykonawca deklaruje że w roku przyszłym dokończy robotę. Czy nie mając zabezpieczonych środków finansowych mogę taką umowę "przeciągnąć" na rok przyszły, czy też powinienem odstąpić od umowy.
Proszę o pomoc i dyskusję na ten temat. Pozdrawiam.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 28 gru 2010, 22:12

No dobrze, ale w momencie podpisania umowy kasa była zabezpieczona, więc chyba się nie ulotniła?

długi
Posty: 100
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:51

Post autor: długi » 29 gru 2010, 22:29

W momencie podpisania była kasa. Problem w tym, że wykonawca nie wykonał roboty w terminie a zbliża się koniec roku i budżet się zamyka. Na przyszły rok starostwo nie chce nam zabezpieczyć kasy bo twierdzi, że nie ma. Problem jeszcze w tym, że mieliśmy dotację z województwa i wzwiązku z tym, że nie zrealizujemy zadania w tym roku część dotacji przepada. Temat złozony ale po dzisiejszym dniu jest lepiej.
Pozdrawiam

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 30 gru 2010, 7:32

To już zależy od starostwa, aby ukończyć zadanie trzeba zabezpieczyć środki, dziwię się że tak planują, skoro fundusze były na całość to co za problem przenieść do nowego budżetu, no chyba że kasa się już rozeszła.

ODPOWIEDZ