Strona 1 z 1

: 19 wrz 2009, 15:00
autor: ES
Kiedy ma być powołana komisja przetargowa, tzn z jakiego dnia ma być decyzja do konkretnego postępowania? Na wniosku była już podana (przetarg powyżej progów unijnych) ale chce napisać jeszcze decyzję. Czy data ma być z wniosku czy może być np. dwa dni przed otwarciem ofert?

: 19 wrz 2009, 18:16
autor: Janusz
KP powinna być powołana w dniu wszczęcia postepowania.

: 02 paź 2009, 15:46
autor: pawellllek
a który przepis mówi, że jest obowiązek powołania w dniu wszczęcia postępowania? To zależy tylko i wyłącznie od wewnętrzenego regulaminu. Kolega ES ma jakiś wniosek więc to raczej chyba ważniejsze żeby sobie ustalił z którą datą chce mieć powołanie, bo z pokt widzenie uPzp to nie ma najmniejszego znaczenia

: 02 paź 2009, 20:33
autor: Janusz
Przepis przepisem a jakie zadanie ma Komisja Przetargowa???
Czy tylko wybrać najkorzystniejszą ofertę?
Raczej nie:"Komisja przetargowa jest kolegialnym ciałem, które powołane jest do przygotowania i sprawnego przeprowadzenia postępowania w sprawie zamówienia publicznego", więc PRZYGOTOWANIE i PRZEPROWADZENIE to chyba nie tylko wybór oferty :) , więc moim zdaniem logiczne jest powołanie KP dzień wcześniej lub w dniu wszczęcia postępowania.
o obowiązkach w zakresie przeprowadzania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego KP dużo pisać.

: 03 paź 2009, 11:24
autor: ES
Dziękuję za odpowiedzi :) Jedno małe sprostowanie ... kolega ES jest koleżanką :)))

: 05 paź 2009, 9:06
autor: pawellllek
Janusz a ten cytat to skąd? bo chyba nie z ustawy?? :) Bo role komisji definiuje art. 20 ust. 1 oraz 2

: 05 paź 2009, 9:54
autor: Janusz
cytat nie jest z ustawy tam takich rzeczy nie piszą, gdyby pisali ustawa była by zbyt jasna, jak napisałem wyżej czytając przepisy należy je brać na logikę i swoje przekonania więc możesz trzymać się swojej wersji ja swojej.
Pozdrawiam.

: 06 paź 2009, 23:13
autor: slani34
Komisja przetargowa jest pomocniczym organem powołanym przez kierownika zamawiającego, który ma m.in. zapewnić właściwe przygotowanie procedury i rzetelną ocenę ofert zgodnie z przyjetymi kryteriami. Uważam że w tym przypadku Janusz ma rację. Mówimy tutaj o dużym zamówieniu powyżej progów unijnych. Przecież pod protokołem z oceny i wyboru ofert musi się podpisać co najmniej 3 członków komisji + kierownik zamawiającego. Ja bym nie podpisał protokołu z wyboru oferenta ( z ostrożności procesowej jak to mówią moi prawnicy) nie biorąc wcześniej udziału w przygotowaniu procedury. Pozdrawiam. Sławek.

: 07 paź 2009, 9:08
autor: Janusz
pawellllek pisze:hmm to już można nawet wyprowadzić to, że minimalny skład komisji to 3 osoby? a czy z przepisów wynika też, że wszystkie one muszą mieć prawo głosu? A może utrudnie. A co w przypadku postępowań poniżej progów UE ilu członków ma liczyc komisja jeśli nie ma żadnych miejsc na podpis na druku ZP??
KP jeżeli jest powołana do danego postepowania MUSI liczyć min. 3 członków ART.21
Prawo głosu-tu za bardzo nie wiem w czym problem.

: 07 paź 2009, 9:38
autor: pawellllek
przepraszam, miało być bez słowa "minimalny", chodzi mi o to, że po pierwsze: ustawa nie rozstrzyga kiedy ma być powołana komisja, po drugie nie rozstrzyga czy wszyscy spośród tych minimalnych 3 członków mają oceniać oferty, po trzecie stwierdzenie, iż nie podpiszę protokołu bo nie brałem udziału w przygotowaniu postępowania jest śmieszne, kieronik powołuje komisję i może ją powołac albo do przygotowania i przeprowadzenia albo tyllko do przeprowadzenia, a w przypadku zamówień poniżej progów w ogóle nie musi powoływac komisji. W decyzji o powołaniu komisji albo w regulaminie jest określony zakres jej prac i odpowiedzialności. W przypadku np. stałej komisji ona w ogóle może nie brać udziału w przygotowaniu postępowania, bo jest np. powołana tylko do dokonania wyboru.