unieważnienie i ponowne ogłoszenie

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
babel
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2008, 11:43

Post autor: babel » 05 wrz 2008, 12:03

czy ktoś może mnie oświecić w następującej sprawie: przetarg nieograniczony na roboty budowlane, oferty składa 6 wykonawców, wszystkie oferty znacznie przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przezeznaczyć na zadanie (praktycznie o połowę). Zamawiającego to nie dziwi, nawet się tego spodziewał??!!. Po dwóch dniach od otwarcia Zamawiający unieważnia przetarg art. 93 ust. 1, pkt 4, po czym następnego dnia !!!!!!!!!!!!!!!! ogłasza ponownie, na tych samych warunkach, ten sam zakres, nie mając zabezpieczonych dodatkowych środków, czyli z kwotą, którą ujawnił wcześniej. Czy tak może? Rozumiem, że liczy na zejście z ceny oferentów (ale czy ktoś zejdzie o połowę z ceny????? i tak już minimalnie wykalkulowanej). Bo przecież gdyby inwestor chciał szukać środków wystarczy przedłużyć okres związania ofertą. Co mogą w tym wypadku zrobić oferenci, którzy złożyli oferty przy pierwszym podejsciu?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 05 wrz 2008, 12:39

W tym wypadku oferenci mogą przygotować ponownie oferty i znacznie obniżyć ceny albo zająć się wyszukiwaniem innych przetargów w których będą szukać zamawiającego, który może zechce im zapłacić tyle ile zaproponują w ofercie.

ODPOWIEDZ