załączniki do protokołu

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
arkadium111
Posty: 48
Rejestracja: 31 maja 2011, 15:25

załączniki do protokołu

Post autor: arkadium111 » 20 wrz 2017, 14:14

Witam, proszę o pomoc w następującej kwestii.

Zamawiajacy, w katalogu dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia ( składanych na wezwanie) zawarł dokumenty mające potwierdzać, że oferowane roboty budowlane odpowiadają określonym wymaganiom ( m.in. karty techniczne, aprobaty, atesty). Zamawiający wezwał wykonawcę, którego oferta została oceniona najwyżej do przedłożenia tych dokumentów. Inny podmiot, który również składał ofertę w omawianym postępowaniu, wystąpił o wgląd w złożone oferty( wraz z dokumentami opisanymi powyżej). Zamawiający odmówił, powołując się na art. 96 ust.2 , twierdząc, że są to załączniki do protokołu a nie oferty, i że wgląd w nie będzie możliwy dopiero po zakończeniu postępowania.

Trochę to bez sensu, bo idący tym tokiem rozumowania oferty również są załącznikiem do protokołu - to raz.
A dwa- idąc tokiem rozumowania tego zamawiającego - czym w tych warunkach są dokumenty potwierdzające spełnianie warunków i brak podstaw ( jeśli nie częścią oferty - mino faktu, że składane na wezwanie? )

Bo jeśli by iść tokiem rozumowania tego Zamawiającego, to w myśl artykułu 96. ust.2 dopiero po rozstrzygnięciu lub unieważnieniu postępowania można dopóścic możliwośc wglądu w oferty?

Strasznie to zagmatwane. Proszę o pomoc.

ODPOWIEDZ