przetarg na kredyt - kryterium oceny ofert

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
ankaf
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2016, 12:35

Post autor: ankaf » 21 lis 2016, 14:54

Witam i proszę o pomoc w sprawie dotyczącej oceny złożonych ofert. Ogłosiliśmy przetarg na usługę - udzielenie kredytu, jednym z kryterium oceny ofert był czas uruchomienia kredytu. Punktacja jest przyznawana w formie wyrażenia matematycznego, z czego oferent (tj. bank) dla celów punktacji mógł zaoferować minimalnie 2 dni na udzielenie kredytu od momentu przesłania naszej dyspozycji, a maksymalnie 5 dni roboczych. W specyfikacji jest zapis, że jeżeli oferent zaproponuje czas uruchomienia kredytu spoza tego przedziału czasowego, to oferta podlega odrzuceniu. Po złożeniu ofert okazało się, że większość oferentów zaproponowało 1 dzień (to znaczy że są w stanie uruchomić kredyt już w ciągu 1 dnia roboczego od momentu przekazania dyspozycji Zamawiającego), co jest bardzo korzystne dla Zamawiającego, jednak jest to na pierwszy rzut oka sprzeczne z zapisami SIWZ. Czy powinno się takie oferty odrzucać, czy przyjąć, że jednak ten jeden dzień zawiera się w tym przedziale i przeliczać jako zaproponowane 2 dni? Najpierw tak czy siak trzeba chyba wezwać do wyjasnień

eminencja

przetarg na kredyt - kryterium oceny ofert

Post autor: eminencja » 27 maja 2022, 14:03

W sumie nie mam tematyki związanej z tym, że z takim kredytem w moim przekonaniu. Bo widzicie, ja to bardzo nie mogę się wypowiadać, bo mam jeden kredyt, który po prostu powoli spłacam. Niemniej frankowicze mają gorzej, stąd takie [mod] kancelarie mają pełno pracy.

ODPOWIEDZ