zamówienia na usługi społeczne art.138o

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
miłka
Posty: 108
Rejestracja: 12 lis 2010, 7:55

Post autor: miłka » 09 lis 2016, 8:35

1. czy jest wymagany jakiś regulamin postepowania- procedura własna,
2. czy posługujemy się nawzą SIWZ
3. Czy musimy stosować kryteria pozacenowe,
4. Czy ktoś może ma propozycję na kryterium pozacenowe przy usługach cateringowych,
5.Czy to jest faktycznie bardzo uproszczona procedura, czy ma jakieś kluczki prawne.
6. czy w przypadku usług społecznych można jak było przed zmiana ustawy stosować kryterium doświadczenie wykonawcy, ( jako usługi niepriorytetowe)
Bo widzę że niektórzy stosują takie kryterium - w tej chwili,

Czy w przypadku usług cateringowych można zastosować kryterium ,
odległość miejsca przygotowywania posiłków, w km.

Postawiliśmy warunek że kuchnia musi znajdować się nie dalej niż 30 km naszej siedziby, więc w grę wchodziłaby punktacja pomiędzy 0-10 ,10-20, 20-30 km np.. Posiłki są dowożone codziennie, i zdarza się że musimy kontrolować miejsce w którym są przygotowywane posiłki, czy w takim razie jest to jakieś sensowne uzasadnienie.

miłka
Posty: 108
Rejestracja: 12 lis 2010, 7:55

Post autor: miłka » 10 lis 2016, 8:34

nikt w temacie :)

zielona
Posty: 38
Rejestracja: 26 maja 2012, 9:27

Post autor: zielona » 17 lis 2016, 19:45

1. osobiście stworzyłam własny regulamin (trochę na wzór 4.8).
2. nie.
3. wg mnie nie, skoro mamy własny regulamin - zgodnie z art. 138o ust. 1 ustawy Pzp zamawiający (w tym zamawiający sektorowy), udzielający zamówienia na usługi społeczne o wartości poniżej wskazanych progów (określonych na podstawie art. 138g ustawy Pzp), ma możliwość udzielenia zamówienia zgodnie z określoną przez SIEBIE procedurą, spełniającą minimalne wymogi określone w art. 138o ust. 2-4 ustawy Pzp.
4. ?
5. Wg mnie trzeba pamiętać o:
a) Zamawiający zobowiązany jest zamieścić na stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej, a jeżeli nie ma strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej, na stronie internetowej, OGŁOSZENIE o zamówieniu, które zawiera informacje niezbędne z uwagi na okoliczności jego udzielenia, w szczególności: termin składania ofert uwzględniający czas niezbędny do przygotowania i złożenia oferty, opis przedmiotu zamówienia oraz określenie wielkości lub zakresu zamówienia i kryteria oceny ofert,
b) niezwłocznie po udzieleniu zamówienia zamawiający zobowiązany jest zamieścić na stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej, a jeżeli nie ma strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej na stronie internetowej, informację o udzieleniu zamówienia, podając nazwę albo imię i nazwisko podmiotu, z którym zawarł umowę w sprawie zamówienia publicznego
c) W razie nieudzielenia zamówienia zamawiający niezwłocznie zamieszcza na stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej, a jeżeli nie ma strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej na stronie internetowej, informację o nieudzieleniu zamówienia.
Są to jedyne zasady prowadzenia takiego „podprogowego” postępowania na usługi społeczne określone przez ustawodawcę.
W pozostałym zakresie wg mnie stosujemy własny regulamin.
6. skoro własny regulamin - łagodniejsza procedura - to pewnie, że można.

Ważne! Nie ma odwołania do KIO :)

Cateringu nie mam, więc się nie wypowiadam.

ODPOWIEDZ