prawa autorskie

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
justyna5
Posty: 57
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:29

Post autor: justyna5 » 18 wrz 2015, 13:52

Witam,
proszę o poradę. Chcę zakupić 3 różne oprogramowania specjalistyczne geodezyjne do których prawa autorskie posiadają poszczególni Wykonawcy w całości (do każdego programu inny Wykonawca). Razem nie przekraczają 30.000 euro. Moja wątpliwość dotyczy tego czy powinnam oszacować je razem jako programy geodezyjne służące do tego samego celu ale mające innych Wykonawców czy każdy oszacować osobno?
Drugie pytanie czy taki zakup specjalistycznych programów należy łączyć z zakupem komputerów czy drukarek jeżeli te firmy zajmują się tylko i wyłącznie pisaniem oprogramowania i nie sprzedają komputerów ani też zwykłe firmy sprzedające komputery takiego oprogramowania w ofercie nie mają.

Dzięki za pomoc.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 18 wrz 2015, 14:05

1. Razem.
2. Oddzielnie.

justyna5
Posty: 57
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:29

Post autor: justyna5 » 18 wrz 2015, 14:11

Dziękuję

justyna5
Posty: 57
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:29

Post autor: justyna5 » 24 wrz 2015, 10:28

Mam jeszcze jedno pytanie. Producentem programu, które chcę kupić jest firma zagraniczna, która ma w Polsce przedstawicielstwo. Oferta na program jest w walucie euro i kwota ta będzie przeliczona na złotówki w momencie wystawienia faktury VAT (według kursu z dnia poprzedzającego jej wystawienie). Nie wiem jaką kwotę wpisać w umowie czy mogę wpisać kwotę w walucie euro? ale z drugiej strony jaką mam pewność czy do momentu dostawy ten kurs nie pójdzie tak w górę że nie starczy mi środków. Jak to rozwiązać?
Z góry dziękuję za pomoc.

ODPOWIEDZ