odrzucić czy nie

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Soltag
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2007, 17:40

Post autor: Soltag » 07 kwie 2015, 11:35

Mam taką sytuację:
Wynagrodzenie kosztorysowe (r.bud.), wykonawcy oprócz sporządzenia kosztorysu ofertowego na poszczególne branże zobowiązani byli do złożenia "zestawienia kosztów zadania" w którym wpisane miały być ceny za poszczególne branże i dodatkowo wyceniona usługi archeologiczna i geologiczna.
wykonawca złożył ofertę (najkorzystniejsza!) bez tego zestawienia, ale cena globalna w formularzu ofertowym uwzględnia te 2 usługi ponieważ jest wyższa o 15000 zł od sumy cen z kosztorysów.
średnia cen za te usługi (u innych wykonawców) którzy złożyli to zestawienie to jest właśnie ok 14 000 zł.
i tak , moje stanowisko jest takie żeby wyjaśnić czy cena oferty uwzględnia te dwie pozycje z zestawienia , a potem poprawić jako inna omyłkę niepowodującą istotnych zmian w treści oferty - ale czy Wy zgodzicie się ze mną?
U nas zdania są podzielone większość za tym żeby odrzucić tą ofertę, ja się z tym nie zgadzam i chciałabym poznać Waszą opinię. Może ktoś ma orzeczenie na poparcie, ja nie znalazłam bo sytuacja taka nietypowa. z góry dziękuję za porady

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 kwie 2015, 12:30

Byłbym dalece ostrożny jeżeli chodzi o wyjaśnienia, bardziej przemawia odrzucenie oferty jako niezgodnej z SIWZ.

Soltag
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2007, 17:40

Post autor: Soltag » 08 kwie 2015, 9:24

nie wiem sama,
tak sobie wydumałam, że skoro Wykonawca w załącznikach do oferty wymienia to zestawienie (ale go nieopatrznie nie dołącza), cena w formularzu jest wyższa niż suma z kosztorysów branżowych, to czy nie można uznać że cena za te dwie usługi to właśnie ta różnica w cenie! Oferta ta jest na 1 800 000,00 kolejna prawie 2,5 mln to czy za kilkanaście tysięcy uwalić najkorzystniejszą!

ODPOWIEDZ