Otwarcie oferty przed terminem

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
długi
Posty: 100
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:51

Post autor: długi » 17 paź 2013, 15:31

Witam.
Kurier dostarczył przesyłkę. Była tam koperta zaadresowana na zamawiającego i podany nr pokoju. Tyle.
Prowadzę postępowanie przetargowe więc pomyślałem, że to może być oferta ale nic nie opisane. Wziąłem namiar z przesyłki kurierskiej kto to nadał. Zadzwoniłem do nich a tam stwierdzili, że nic nie wysyłali i kazali otworzyć kopertę. Otworzyliśmy kopertę a tam była oferta na dostawę. Jak się okazało ich "siostrzana" firma złożyła ofertę. Co z robić z tą ofertą? Zwrócić, tę ofertę czy co? Czy to w ogóle traktować jako ofertę w tym postępowaniu? Zaznaczam naszej winy nie ma bo opakowanie w ogóle nie wskazywało na to, że w środku jest oferta. Jak to potraktować?
Proszę o jakieś wskazówki.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 17 paź 2013, 17:07

Szkoły są dwie, żadna na 100% nie jest jasna, jeżeli doszło do przypadkowego otwarcia oferty a zmawiający nie zapoznał się z jej treścią na tę okoliczność stosowna notatka służbowa, zaklejenie koperty i dalej do przodu ;), jeżeli zapoznano się z treścią oferty to postępowanie do unieważnienia.

długi
Posty: 100
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:51

Post autor: długi » 18 paź 2013, 8:19

Dlaczego unieważnienie skoro koperta nie była opisana prawidłowo. Nic nie wskazywało na to, że w środku jest oferta na przetarg. Na kopercie była tylko nazwa zamawiającego adres i nr pokoju. Ja bym potraktował jako normalną korespondencję. Co wy na to? W ostateczności bym zakleił i uznał jednak nigdy nic nie wiadomo.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 18 paź 2013, 8:25

Dlatego wyżej napisałem że opcje są dwie.

ODPOWIEDZ