PILNE

Wszystkie zagadnienia związane ze stworzeniem poprawnej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - omówienie SIWZ
anka82
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2008, 8:45

Post autor: anka82 » 23 lut 2009, 9:23

Muszę zorganizować przetarg na dostawę wyrobów betonowych (kostka, obrzeża, krawężniki itp) w ramach naszych potrzeb. W specyfikacji chcę wypisać te wyroby, które zakupiliśmy w zeszłym roku, nie jestem pewna czy wszystkie wyroby są dostępne u jednego producenta (co jeśli będą dostępne w jednej firmie a w innej nie) jak w takim przypadku postąpić ? Co z zamówieniami uzupełniajcymi ( nie wiemy czy w trakcie roku nie będziemy potrzebować innych wyrobów). Jak prawidłowo oszaczowac wartość takiego zamówienia?

Kati
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2007, 22:41

Post autor: Kati » 23 mar 2009, 22:14

Jeśli nie masz pewności, czy zamówienie może zrealizować jeden wykonawca, możesz podzielić zamówienie na części. Jeżeli dostawy te były przedmiotem zamówienia w roku ubiegłym, stosujesz się do wymogów art. 34 ust. 1 ustawy Pzp. Na jednym ze szkoleń powiedziano mi, że do dostaw nie stosuje się zamówień uzupełniających, ale w Twoim przypadku wydaje mi się, że zastosowanie znajdzie art. 67 ust.1 pkt. 7.

ODPOWIEDZ