teratura fachowa

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
La_Gomera
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:08

Post autor: La_Gomera » 12 sty 2009, 14:03

Witam,
chcemy w firmie zaprenumerować czasopismo, które w sposób rzetelny będzie traktowało problematykę zamówień publicznych. Najchętniej widzielibyśmy poruszenie różnych problemów i sytuacji trudnych z życia oraz sposobów na ich rozwiązanie. Polecono mi "Przetargi publiczne". Jakie są Wasze doświadczenia, które z wydawnictw jest najlepsze i najwierniej oddaje stanowisko UZP?
Będę wdzięczna za pomoc
G

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 12 sty 2009, 14:22

A dlaczego posługujesz się określeniem „najwierniejszego oddawania stanowiska UZP”? Stanowisko UZP jest wyrażone na jego stronie WWW i w jego publikacjach. Żadne czasopismo nie jest od wiernego oddawania stanowiska UZP. Zresztą kurczowe trzymanie się stanowiska UZP może Cię zgubić, najlepszym przykładem jest oficjalny komentarz UZP, który wcale nie jest najlepszy na rynku i niedawno mój znajomy „utonął” przed KIO bo powoływał się na komentarz UZP. Żeby „przetrwać” w zamówieniach publicznych nie wolno polegać na przylgnięciu do wiernego stanowiska kogokolwiek.

Co do czasopism to owszem, „Przetargi Publiczne” są bardzo dobrym czasopismem. Dobre, najbardziej znane i najstarsze jest „Zamówienia Publiczne – Doradca”. Także „Monitor Zamówień Publicznych”, w którym mam zaszczyt publikować, a także kwartalnik „Prawo Zamówień Publicznych” wydawany przez Instytut Zamówień Publicznych (nie mylić z Urzędem zamówień Publicznych) i przez Becka. Wszystkie są inne i trudno powiedzieć, że jakieś jest najlepsze. To trzeba samemu sprawdzić.

La_Gomera
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:08

Post autor: La_Gomera » 12 sty 2009, 16:42

Bardzo dziękuję za pomoc, przyjrzę się bliżej przedstawionym tytułom, pozdrawiam

ODPOWIEDZ