Znaleziono 7 wyników

autor: kinio
02 sty 2008, 17:51
Forum: Problemy w udzielaniu zamówień publicznych
Temat: Zamówienie z wolnej ręki
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2891

Zamówienie z wolnej ręki

Zamawiający przeprowadził 2 postępowania w trybie przetargu nieograniczonego, gdzie 1 - unieważniono na podst. 93.1.1 (nie wpłynęła żadna oferta), w 2 - wpłynęła 1 oferta, która została odrzucona na podst. 89.1.2. Czy w takim przypadku można zastosować art. 67.1.4? tak, jeżeli niezgodność z SIWZ po...
autor: kinio
02 sty 2008, 17:43
Forum: Przetargi i zamówienia publiczne
Temat: Przetarg na artykuły biurowe
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2812

Przetarg na artykuły biurowe

Jeśli zaś chodzi o tusz do drukarki do wiadomo, że trzeba napisać do jakiej drukarki ma pasować. Jeżeli zaś chodzi o jego „oryginalność” to już wylano morze atramentu komentując takie postawienie wymogu. Generalnie wniosek jest taki, że nie ma żadnego uzasadnienia żądania „oryginalnego” tonera do d...
autor: kinio
02 sty 2008, 17:38
Forum: Przetargi i zamówienia publiczne
Temat: Przetarg na usługi pocztowe?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 10029

Przetarg na usługi pocztowe?

Mogę jednak zastosować koperty które ważą 50g i dopiero do nich wkładać korespondencje?! Liczy się przecież waga całej przesyłki a nie tylko zawartości więc nie będą mogli zasłonić się monopolem. tak liczy sie waga całej przesyłki, a nie tylko zawartości spróbuj jednak wysłać za pomocą takiej firmy...
autor: kinio
14 gru 2007, 16:31
Forum: SIWZ - Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia
Temat: Zróżnicowanie form przekazywania dokumentów
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3041

Zróżnicowanie form przekazywania dokumentów

Jakie jest wasze zdanie w sprawie możliwości zróżnicowania przez zamawiającego form przekazywania dokumentów w postępowaniu? Na przykład zamawiający określa w siwz, że dopuszczalne jest przekazywanie dokumentów drogą elektroniczną, faksem i pisemnie, ale dla postępowania protestacyjnego wnoszenie p...
autor: kinio
13 gru 2007, 17:36
Forum: Problemy w udzielaniu zamówień publicznych
Temat: Czy można wezwać do uzupełnienia dokumentu?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3404

Czy można wezwać do uzupełnienia dokumentu?

Witam :-) kontynuując temat chce powiedzieć,że moje watpliwości budzi cały czas forma w jakiej wykonawca powinien wykazać dysponowanie urzadzeniami. Jeżeli wystarczy złożenie samego oświadczenia zawierającego wykaz urządzeń jakimi dysponuje wykonawca to zachowanie takiej formy ale w treści nieodpow...
autor: kinio
13 gru 2007, 6:23
Forum: Problemy w udzielaniu zamówień publicznych
Temat: Czy można wezwać do uzupełnienia dokumentu?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3404

Czy można wezwać do uzupełnienia dokumentu?

Witam :) W kwestii powyżej to zależy czy mówimy o uzupełnianiu oświadczenia czy dokumentu na potwierdzenie spełniania warunków o którym mowa w art.22 a co art. 22 ma do omawianej sytuacji? Pytanie Piotra dotyczyło uzupełnienia oświadczenia a nie dokumentu. Uważam ,że należy tutaj ściśle trzymać sie...
autor: kinio
11 gru 2007, 22:30
Forum: Problemy w udzielaniu zamówień publicznych
Temat: Czy można wezwać do uzupełnienia dokumentu?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3404

Czy można wezwać do uzupełnienia dokumentu?

przepraszam za wejście na szersze wody :) ale wracajac do tematu: jeżeli zamawiajacy zażądał od wykonawcy 3 sztuk urządzeń i sa one niezbędne do wykonania zamówienia w należyty sposób to oświadczenie wykonawcy o dysponowaniu tylko 2 prowadzi do zastosowania według mnie art.24ust1 pkt 10 czyli wyklu...