dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
takasobiejedna
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2010, 9:49

Post autor: takasobiejedna » 18 paź 2010, 10:03

Witam.
Warunki udziału w postępowaniu itd
5.1.3 dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
-wykonawca musi wykazać iż posiada osoby zdolne do wykonania zamówienia, z których co najmniej jedna będzie posiadała licencję pracownika 1 stopnia .

Realizacja zmówienia (chodzi o usługi ochrony) tj od 01.01.2011 r. termin złożenia oferty to 20.10.2010 r.

I teraz moje pytanie.
Osoby do wykonania zamówienia są, ale czy one muszą już teraz muszą być u mnie zatrudnione aby je wykazać w załączniku do SWIZ? Zamierzam ich zatrudnić dopiero od 01.01.2011r. Czy można w ten sposób?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 18 paź 2010, 10:19

Jeżeli w ofercie wskażecie podstawę dysponowanie np. "będę dysponował", , wówczas należy przedłożyć pisemne zobowiązanie tej osoby do udziału w przedmiotowym zamówieniu.
Pisemnego zobowiązania być nie musi w przypadku gdy na dzień otwarcia ofert dysponujecie taką osobą, np. umowa o pracę, o dzieło, zlecenie itp. tzw. "dysponowanie bezpośrednie".

ODPOWIEDZ