Łączenie i dzielenie zamówień

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
jodo24
Posty: 99
Rejestracja: 06 lip 2010, 19:22

Post autor: jodo24 » 19 wrz 2010, 19:41

Bardzo proszę o pomoc, zawsze mam problemy kiedy łączyć i dzielić zamówienia oraz jak szacxowac ich wartość.
Zrobiłam przetarg na wyposażenie hali widowiskowo- sportowej, który składał się z kliku części (różne rodzaje wyposażenia), w tym między innymi sprzęt sportowy. Teraz muszę znowu zamówić sprzęt sportowy na halę ale te zamówienie nie przekracza mi 14 tyś. euro, czy powinnam mimo to zrobić przetarg bo wartość zamówień powinnam połączyć? Czy w tym roku nie mogę już robić żadnych zakupów na wyposażnie hali bez przetargu?
Proszę o pomoc, może do dosyć proste ale mi naprawdę sprawia trudności.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 19 wrz 2010, 19:46

Jeżeli przygotowaliście postępowanie na określony przedmiot zamówienia, a następnie udzielono tego zamówienia, po czym wystąpiły nieprzewidziane okoliczności (np. dodatkowe środki) powodujące, że musicie udzielić następnego zamówienia na ten sam przedmiot, wartość tego zamówienia oszacujcie odrębnie, niezależnie od wartości ustalonej dla pierwszego zamówienia. Zamówienie to udzielcie zgodnie z przepisami ustawy Pzp, jakie dla tej wartości należy stosować.

jodo24
Posty: 99
Rejestracja: 06 lip 2010, 19:22

Post autor: jodo24 » 19 wrz 2010, 20:56

Niestety nie wystąpiły nieprzewidziane okoliczności, po prostu dopiero w tej chwili osoba odpowiedzialna za hale zdecydowała się na wyposażenie salki fitness, tym samym zakup sprzetu sportowego. czy w takim przypadku powinnam przeprowadzić przetarg? jeżeli tak, to w którym dokumencie wykazać, ze wartośc tego zamówienia jest sumowana z poprzednim przetargiem? Mam jeszcze pytanie czy to co napisał Pan w swoim pierwszym poście wynika z jakiś przepisów, bo przyda mi sie ta informacja do następnych postępowań?

jodo24
Posty: 99
Rejestracja: 06 lip 2010, 19:22

Post autor: jodo24 » 21 wrz 2010, 9:01

Wydaje mi się, że mogę przeprowadzić kolejny przetarg tyle, że wartość powinnam ustalić łącdznie z poprzednimk na podstawie art. 32 ust. Pzp, tylko gdzie tą wartość łączną wykazać?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 21 wrz 2010, 9:29

Gdzie wykazać?, właśnie w szacunkowej wartości zamówienia - poprzednia kwota + nowa kwota.

jodo24
Posty: 99
Rejestracja: 06 lip 2010, 19:22

Post autor: jodo24 » 21 wrz 2010, 10:44

tylko tak? i w protokole z postępowania już nie?

ODPOWIEDZ