Termin wykonania zamówienia w ogłoszeniu o zamówieniu

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
szo
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2010, 21:06

Post autor: szo » 03 wrz 2010, 10:05

Witam.
Mam pytanie dotyczące zamieszczenia terminu wykonania zamówienia w ogłoszeniu o zamówieniu powyżej progów unijnych.
Zgodnie z art. 41 pkt 6 ogłoszenie o zamówieniu musi zawierać m.in. termin wykonania zamówienia. W SIWZ mam zapis, że wykonawca wykona zamówienie do dnia 31 grudnia 2010 r. W praktyce oznacza to że wykonawca może wykonać zamówienie nawet na następny dzień po podpisaniu umowy byle przed końcem roku.

Przechodząc do eNotices Sekcja II pkt 3) "Czas trwania zamówienia lub termin realizacji" są tylko dwie opcje:
-Dokładnie (w miesiącach lub dniach)
[nie mogę określić ile dokładnie będzie to dni bo nie znam jeszcze terminu zawarcia umowy]
-Zakres (data rozpoczęcia - data zakończenia)
[tutaj jak wyżej, znam datę zakończenia ale nie mogę określić daty rozpoczęcia]
Dodatkowo Sekcja II.3) jest oznaczona jako nieobowiązkowa, czyli mogę zamieścić ogłoszenie bez wypełniania tego pola.

Jak w tej sytuacji powinienem wypełnić ogłoszenie o zamówieniu?

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 06 wrz 2010, 10:04

wpisz tylko datę zakończenia, pole nieobowiązkowe możesz zostawić niewypełnione

szo
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2010, 21:06

Post autor: szo » 06 wrz 2010, 10:15

Właśnie problem jest w tym, że nie można wypełnić jedynie pola "data zakończenia". To pole jest związane z polem "data rozpoczęcia". Trzeba wypełnić obydwa.
Jeśli zostawię to pole (nieobowiązkowe) niewypełnione jak to się ma do art. 46.6 PZP?

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 06 wrz 2010, 10:30

rzeczywiście zerknąłem znałem zawsze to i to lub pisałem w dniach... Popełnili błąd i to już kolejny, proponuje wpisać datę rozpoczęcia postępowania bądź opublikowania ogłoszenia

ODPOWIEDZ