kłopotliwe oświadczenie

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 17 sie 2010, 9:17

Witam
Mam kopot z oferta jednego z wykonawców (przetarg na docieplenie) . W SIWZ żądaliśmy, aby Wykonawcy określili w Formularzach ofertowych w jakim systemie ociepleniowym zamierzają wykonać zamówienie (podać nazwę) i aby wszystkie elementy i materiały pochodziły z jednego (tego zaoferowanego systemu). Dodatkowo wymagaliśmy złożenia z ofertą dokumentu (katy technicznej ,) potwierdzającego parametry styropianu. Wykonawca zamiast dokumentu złozył napisane przez siebie oświadczenie, że do wykonania zamówienia zastosuje styropian pod nazwą .................. . dołaczając do oświadczenia nalepkę z opakowania styropianu i kłopot w tym , że ten styropian nie pochodzi z systemu do którego się określił w F.O. I na dodatek jego oferta jest najtańsza. I teraz czy ofertę odrzucić biorąc pod uwagę złożone oświadczenie, czy jednak poprosić o uzupełnienie tej katy technicznej z tym , że jeżeli Wykonawca uzupełni ofertę o kartę techniczną na styropian z oświadczenia to i tak oferta do odrzucenia, a jeżeli zmieni na ten własciwy to będzie sprzeczne z tym co w oświaczeniu. Czy mogę potraktować to oświadczenie jak coś czego nie ma ? Pozdrawiam

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 19 sie 2010, 9:30

Ponawiam moją prośbę o pomoc. Czy w takiej sytuacji mogę wezwać Wykonawcę do wyjasnienia? Czy z miejsca odrzucić?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 19 sie 2010, 9:45

Proponuję jednak zwrócić się o wyjaśnienia, od razu nie odrzucać.

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 19 sie 2010, 10:35

dziękuję bardzo za podpowiedź (taka odpowiedź ) bo własnie kilka dni temu poprosiliśmy o wyjasnienie i W. napisał nam , że się pomylił z tym oswiadczeniem i że oferta jest skalkulowana poprawnie wg systemu do ktorego się zobowiązał. Więc wezwałm , żeby dostarczył własciwy dokument, a on mi tera mówi że jednak nie będzie mógł zrobic bo niedoszacował oferty, więc mogę mieć szansę na zatrzymanie wadium?

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 19 sie 2010, 14:13

Jeszcze raz proszę o pomoc w powyższej sprawie. Bo jest tak:
1. Wykonawca na wezwanie do wyjasnień napisał , że się pomylił i wykona zamówienie zgodnie z SIWZ.
2, Wezwałam do złożenia prawidłowego dokumentu a On składa mi jeszcze inny oczywiście nieprawidłowy. Więc w takiej sytuacji wadium nie mogę zabrać, bo dokumenty złożył, tyle że nieprawidłowe i ofertę tylko odrzucam.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 19 sie 2010, 14:24

Nie ma podstawy do zatrzymania wadium.

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 19 sie 2010, 15:11

uprzejmie dziękuję.

ODPOWIEDZ