jaki formularz do publikacji

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Wekwertynk
Posty: 27
Rejestracja: 18 cze 2010, 13:23

Post autor: Wekwertynk » 10 sie 2010, 14:41

Witam. Mam problem z publikacją informacji o udzieleniu zamówienia podmiotowi wewnętrzememu na świadczenie usług komunikacją miejską na terenie naszej gminy. Obecnie posiadamy podpisane porozumienie na świadczenie usług publicznych pt:" zarządzanie usługami pasażerskimi transportu publicznego na terenie Gminy Miejskiej Wągrowiec" na podstawie którego udzielamy bezpośredniego zamówienia spółce prawa handlowego - Zakład Komunikacji Miejskiej sp. z o.o.. Obecna podpisana w 2010 roku umowa wygasa 31.12.2011r. Od 01.01.2012 obowiązywać będzie nowa umowa. Zamówienie udzielone ma być z pominięciem ustawy Prawo Zamówień Publicznyc ponieważ jest to powierzenie zadań własnych gminy "podmiotowi /operatorowi/ wewnętrznemu" gminy miejskiej. Zgodnie z art. 7 rozporządzenia (WE) nr 1370/2008 organizator ( gmina miejska czyli ja ) jest zobowiązany na minimum rok przed udzieleniem zamówienia opublikować informację w dzienniku urzędowym Uniii Europejskiej o udzieleniu zamówienia ( mam na to czas do grudnia 2010r., ale chcę to mieć już za sobą ). Czy podobną informację muszę zamieścic w Biuletynie Zamówień Publicznych? Chciałabym uzystać informację z jakiego formularzu muszę skorzystać aby opublikować takie ogłoszenie w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej ( dostępnych na stronie http://simap.europa.eu ) i w BZP, ponieważ nie jestem przekonana do żadnego konkretnego formularza, gdyż wszystkie dotyczą raczej udzielania zamówienia zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych. Czy faktycznie muszę publikować taką informację skoro zamówienie będzie udzielone konkretnemu ( wiadomo jakiemu ) podmiotowi z pominięciem ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Proszę o pomoc w w/w sytuacji, szubką i konkretną odpowiedź.
Pisałam już o pomoc do naszego BZP, ale e-mail pozostał bez odpowiedzi, pisałam również do serwisu simap, ale tam mnie skierowali na inny adres, tam z koleji wszystko było po angielsku, malia wysłam, czy dostanę jakąś odpowiedź ???
Na publikację tego typu ogłoszeń jest okres przejściowy do 2019r., ale mój szef już teraz chce się do tego dostosować. Czy ktoś już przeszedł "tę drogę" i jest wstanie udzielić mi odpowiedzi? Czy w tej procedurze są jakieś "haczyki" na które muszę zwrócić uwagę ???

ODPOWIEDZ