Oswiadczenia, dokumenty...

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
maciejka
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2010, 10:50

Post autor: maciejka » 27 maja 2010, 8:55

Witam,

Jestem na etapie sprawdzania ofert w przetargu nieograniczonym na roboty budowlane, ponizej progrow. W siwz mialem okreslone dokumenty jakie wymagam:
1. Aktualny odpis z właściwego rejestru (...)
2. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego (...)
3. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (...)
4. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego (...)

5. Oświadczenie na temat wielkości średniego rocznego zatrudnienia u wykonawcy usług lub robót
budowlanych oraz liczebności personelu kierowniczego (...)
6. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, niezależnie od tego, czy są one
zatrudnione bezpośrednio przez wykonawcę (...)
7. Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada
rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych (...)
8. Opłacona polisa (...)

Jeden z wykonawcow niezlozyl nic, tylko podpisal gotowe dokumenty:
A.3) Wykaz osób do kontaktów z Zamawiającym
A.4) Wykaz robót budowlanych.
A.5) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Prawa zamówień
publicznych.
A.6) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia z art. 24 ust.
Prawa zamówień publicznych
A.7) Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają wymagane
uprawnienia.

oraz napisal wlasne oswiadczenie ze nie zalega w US i ZUS.

Co do reszty dokumentow nie mam watpliwosci, musi je uzupelnic (KRK, polisa, odpis z wlasciwego rejestru - w przypadku dzialanosci jedno osobowej - zaswiadczenie o wpisie do ewidencji oraz zaswiadczenie o nr regon). Jednak co z US i ZUS, czy samo oswiadczenie wystarczy?

Z gory dziekuje za pomoc.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 maja 2010, 9:32

Nie absolutnie nie wystarczy własne oświadczenie - do uzupełnienia bez dwóch zdań!, ma potwierdzać na dzień składania ofert, jeżeli będzie po - do wykluczenia.

maciejka
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2010, 10:50

Post autor: maciejka » 28 maja 2010, 8:23

Czemu mialbym go wykluczyc? Tym bardziej, ze oferta jest korzystna. Na podstawie Art. 26. pkt. 3 wzywam do uzupelnienia.

ps. Oczywiscie oferte zlozyl (formularz cenowy, ofertowy itp) chodzi tylko o dokumenty o ktorych mowa w art. 25 ust. 1

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 28 maja 2010, 9:19

Maciejka, czy czytałaś rozporządzenie w spr. rodzajów dok., czy jest tam mowa o dokumencie z ZUZ i US czy o oświadczeniu?

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39

Post autor: almarta » 28 lip 2010, 12:17

no i ja mam znowu problem:kontahent holenderski,załączył przetłumaczony dokument o nie zaleganiu z podatkami ale tylko społecznymi.ani słowa nie ma o zdrowotnych.czy mam prawo wezwać go do uzupełnienia?
gdzie mogę szukać pomocy fachowej żeby cokolwiek znaleźć na ten temat? szperam w tym internecie od rana..............
a jeszcze przede mną leżą oferty kontrahenta angielskiego i francuskiego:(

ODPOWIEDZ