wykonanie pomnika jako zamówienie uzupełniające?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
maja
Posty: 140
Rejestracja: 07 maja 2009, 8:04

Post autor: maja » 23 lip 2010, 8:05

Witam
Mam ogłosić przetarg na utwardzenie terenu kostką brukową, jako jedna z pozycji w przedmiarze robót jest wykonanie pomnika, który zostanie ustawiony na placu. Jednak w tym momencie nie mamy żadnych szczegółów tego pomnika, więc w tym przetargu chcemy napisać że ta pozycja nie obowiązuje. Ale czy można by zrobić ten pomnik później jako zamówienie uzupełniające? Jego wartość nie przekraczałaby 50% wartości teraz wykonywanych robót. Jak to rozwiązać? A może na pomnik powinno być oddzielne postępowanie (jego wartość to 50000 netto)? Bardzo proszę o pomoc.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 23 lip 2010, 8:45

Zamówienie uzupełniające odpada, polega na powtórzeniu tej samej czynności co w zamówieniu podstawowym, więc na spokojnie zróbcie osobne postępowanie na pomnik a nie kombinujcie bo nie wyjdzie na zdrowie ;)

maja
Posty: 140
Rejestracja: 07 maja 2009, 8:04

Post autor: maja » 23 lip 2010, 9:16

szczerze mówiąc to ja się wszelkich kombinacji boje i spać potem spokojnie nie mogę, więc będę zdecydowanie odradzać taki sposób działania :). A tak a`propos pomnika to szefowa mówi że na takie rzeczy to się konkursy ogłasza a nie przetargi, bo w gruncie rzeczy nie mamy jeszcze szczegółowej specyfikacji na ten pomnik a szefowa chciałaby zobaczyć kilka projektów i wybrać ten który jej najbardziej pasuje. Ale ja narazie nie wiem jak to powinno wyglądać zgodnie z Pzp, czy mogę prosić o jakąś sugestie w tym temacie?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 23 lip 2010, 9:27

Proponuję poszukać w internecie, publikacjach, lub innych opracowaniach, za dużo pisania.

ODPOWIEDZ