odwołanie a zawarcie umowy

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
Dafne
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2010, 11:16

Post autor: Dafne » 01 lip 2010, 14:31

Witam,

Przetarg nieograniczony o wartości powyżej kwoty okreslonej w art 11 ust.8 ustawy z podziałem na części.
Zamawiający w informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty w jednej z części odrzucil naszą ofertę jako niezgodną z SIWZ wybierając ofertę innego Wykonawcy, natomiast w innej części tego samego postępowania wybrał naszą ofertę jako najkorzystniejszą i zamieścil informację, że w ciągu 10 dni zostanie zawarta umowa.
Moje pytanie jest następujące:
Czy jeżeli wniesiemy odwołanie ( bo rozumiem że tylko odwołanie do KIO wchodzi tutaj w grę) na tą część gdzie została odrzucona nasza oferta to czy bez przeszkód może być zawarta z nami umowa na częśc w której wygraliśmy, czy też całe postępowanie ulega zawieszeniu do momentu rozstrzygnięcia odwołania.
Bardzo proszę o pomoc

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 01 lip 2010, 14:52

Zawieszeniu ulega tylko część na którą wniesiono odwołanie, przecież przy postępowaniu z podziałem na części Zamawiający podpisuje kilka umów - każda część tego postępowania traktowana jest niezależnie od innej

Dafne
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2010, 11:16

Post autor: Dafne » 01 lip 2010, 15:11

Bardzo dziękuje za odpowiedz, tak przypuszczałam, ale chciałam mieć potwierdzenie eksperta

ODPOWIEDZ