termin składania, a termin realizacji

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
beerbefore
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2010, 22:00

Post autor: beerbefore » 25 cze 2010, 22:05

Witam

1. Termin składania ofert do przetargu upływa 30-06-2010, związanie ofertą oczywiście 30 dni (ew. do 60) a termin realizacji pierwszej z części już 10-07-2010.
Co, jeśli zamawiający nie podpisze umowy ze mną 1-07-2010? Każdy dzień (kiedy na realizację mam max 7dni kalendarzowych) jest na wagę złota. Czego mogę wymagać od zamawiającego, aby mieć pewność, że będę miał przynajmniej kilka dni na realizację po dniu podpisania umowy?

2. Kiedyś w przetargu widziałem opis warunków ew. złożenia protestu - do 10 dni od dnia otwarcia ofert. Zakładam, że z założenia nie można podpisać umowy przed upływem tego terminu, bo ktoś może złożyć protest? Czy, jeśli w SIWZ nie ma nic n/t protestu, mogę domniemywać, że zamawiający musi podpisać umowę z wygranym już dzień po otwarciu?

Pozdr

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 25 cze 2010, 22:45

Sądzę że Zamawiający zdaje sobie sprawę z krótkiego terminu realizacji zamówienia, i podpisze umowę niezwłocznie, zależy jeszcze jakie są zapisy w umowie, które pozwalają na zmianę realizacji terminu zamówienia.
Niestety należy odczekać ustawowe terminy na podpisanie umowy, chyba że została złożona tylko jedna oferta.

ODPOWIEDZ