abc postepowania

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
marcichy
Posty: 85
Rejestracja: 12 maja 2010, 12:24

Post autor: marcichy » 24 cze 2010, 11:27

takie pytanie ze az wstyd:), ale zamawiajacym jestem od niedawna, wczesniej jako wykonawca

1) regulamin zamawiajacego przewiduje, ze sklad komisji to nie mniej niz 3 osoby, i zakladamy ze powolano do komisji 3 osoby. cyt: komisja obraduje na posiedzeniach, decyzje zapadaja zwykla wiekszoscia glosow, lecz nie mniej niz 3 osoby.
czy wszystkie czynnosci musza byc wykonywane w skladzie 3 osobowym np. otwarcie ofert?

2)wiem, ze wszystko powinno wynikac z np. regulaminu pracy komisji ale moim zdaniem nie jest on ani jasny ani czytelny. Mam watpliowsci co do podpisywania sie pod np. wezwaniem do uzupelnienia dokumentow, wyjasnien, przedluzania terminu skladania ofert itp. Praktyka jest taka ze pisma podpisuje przewodniczacy komisji ale w regulaminie nie jest to wyraznie napisane - wiec nie wiem czy nie powinien tych dokumentow podpisywac kierownik zamawiajacego.

nie znajac jasno regulaminu ciezko bedzie cos pewnie podpowiedziec ale prosze choc o ogolne info lub praktyke innych zamawiajacych.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 24 cze 2010, 11:34

Ad1. TAK
Ad2. Podpisuje Kierownik Zamawiającego

ODPOWIEDZ