Żądanie dokumentów

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Posejdon
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:12

Post autor: Posejdon » 24 maja 2010, 14:40

Witam.
W przypadku gdy Zamawiający wzywa wykonawców na podstawie art. 26 ust.3 którzy nie złożyli w określonym terminie dokumentów do ich złożenia w wyznaczonym przez zamawiającego terminie.
Co gdy wykonawca został wezwany do uzupełnienia dokumentu - opłaconej polisy (w ofercie była sama polisa), jak postąpić w przypadku gdy wykonawca ponownie przedłoży samą polisę bez potwierdzenia jej opłacenia?
Czy spełnia warunki zgodnie z ustawą zp 17 ?
Może wykluczyć?
Proszę o odp.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 24 maja 2010, 14:47

Dzisiaj miałem podczas otwarcia ofert identyczną sytuację :), wezwałem do złożenia wyjaśnień i zobaczymy!, lecz z tą ''opłaconą'' to więcej kłopotów jak korzyści tutaj ustawa jest kompletnie niedoprecyzowana, dlatego ja osobiście sądzę że taką polisę należało by uznać, opierając się przecież także na złożonym oświadczeniu z art 22, z drugiej strony można wezwać do uzupełnienia z dokładnym zaznaczeniem w czym jest problem i poczekać co się wydarzy.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 24 maja 2010, 14:50


pawellllek
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2008, 12:36

Post autor: pawellllek » 25 maja 2010, 12:22

Moim zdaniem taka polisa, niezawierające potwierdzenia opłaty, nie potwierdza spełniania warunku. Wykonawca ma nam wykazać, że opłacił składkę, jak to zrobi jeego sprawa - może być np. stosowna adnotacja w treści polisy (często tak jest), może być potwierdzenie wykonania przelewu, wpłaty itd. Czym potwierdzi to bez znaczenia, ważne byśmy mieli pewność, że to polisa opłacona.
inna sprawa - to moim zdaniem leipiej żądać zdoloności kredytowej niż polisy oc

ODPOWIEDZ