Czy wezwać wykonawców do uzupełnienia oferty

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
JadwigaW
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2009, 8:28

Post autor: JadwigaW » 14 maja 2010, 12:39

Witam wszystkich i proszę o radę. W SIWZ jest zapis: Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadające stosowne kwalifikacje zawodowe i uprawnienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, w specjalnościach:
a) kierownik robót konstrukcyjno - budowlanych – wymagane posiadanie uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji,
c) kierownik robót elektrycznych – wymagane posiadanie uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji,
d) kierownik robót sanitarnych i wodno-kanalizacyjnych - wymagane posiadanie uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji.
Oraz
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia (art. 26 ust. 2b ustawy ).
Podczas sprawdzania złożonych ofert w sumie 6 szt. , w tym w 5 -ciu ofertach załączono uprawnienia i przynależność do Izby, oraz zapis że umowa - zlecenie, w szóstej uprawnienia i przynależność do Izby oraz zobowiązania kierownika robót elektrycznych i sanitarnych też umowa zlecenie i tu mam pytanie czy muszę wezwać oferentów o uzupełnienie zobowiązań. Pozdrawiam i czekam na komentarze i radę

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 14 maja 2010, 13:23

Spokojnie te dane są jak najbardziej ok - osoby te posiadają umowę z Wykonawcą więc dysponują.
Sprawę niedawno wyjaśniałem z innymi specjalistami z zamówień publicznych ;).

JadwigaW
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2009, 8:28

Post autor: JadwigaW » 14 maja 2010, 13:30

Wolałam się upewnić bo to zadanie jest finansowane z UE i na pewno będą, dokładnie sprawdzać. Dziękuje za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 14 maja 2010, 13:32

Czy dokładnie to nie wiem ale sprawdzane są ;)

JadwigaW
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2009, 8:28

Post autor: JadwigaW » 14 maja 2010, 14:02

Jeszcze raz dziękuje Panie Januszu ;)

ODPOWIEDZ