wnioski o dopuszczenie - roboty budowlane

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
pienta
Posty: 135
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:55

Post autor: pienta » 07 maja 2010, 9:45

Witam !
Mam problem z interpretacją par. 1 ust. 1 pkt. 2 rozporządzenia o dokumentach jakich można żądać:
"wykazu robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone"

Co rozumieć pod pojęciem wniosków o dopuszczenie do udziału jeżeli jest to przetarg nieograniczony ?


Wiem, że to jest pewno banalne pytanie ale naprawdę się pogubiłem więc proszę o pomoc :)

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 maja 2010, 10:37

Wnioski mogą wystąpić np. w przetargu ograniczonym, nie dotyczy przetargi nieograniczonego.

pienta
Posty: 135
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:55

Post autor: pienta » 07 maja 2010, 11:31

Wiele teraz ogłoszonych przetargów na roboty budowlane prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego mają wpisaną całą to formułę łącznie z tymi wnioskami stąd pojawiły się moje wątpliwości gdyż nie wiedziałem o co chodzi.
Czyli reasumując jak robię przetarg na roboty budowlane w trybie przetargu nieograniczonego i żądam dokumentów potwierdzających wykonania robót to zapis z wnioskami jest bezsensowny i może wprowadzić w błąd wykonawców, którzy mogą to zinterpretować w taki sposób, że w razie niemożliwości wykazania się robotami mogą złożyć wniosek o dopuszczenie.

Dobrze to rozumiem ?

Dziękuję za pomoc

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 maja 2010, 11:42

Te zapisy to opcje, zapis dostosowujesz do własnego postępowania.

pienta
Posty: 135
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:55

Post autor: pienta » 07 maja 2010, 11:48

no właśnie
dziękuję za pomoc
pozdrawiam

ODPOWIEDZ