omyłka rachunkowa

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 07 maja 2010, 11:42

dostawa tonerów, postępowanie w trybie zapytania o cenę, 3 oferty. Oferent nr 3 czyli z najwyzszą ceną nie przedstawił dokumentów potwierdzających jakość zaofarowanych tonerów oprócz tego w formularzu ofertowym z cenami brutto za sztukę i wartość brutto jest jakiś totalny mętlik nie jestem w stanie tego sprawdzić. Wzywam więc go do wyjaśnienia zasad obliczenia wartości brutto w formularzu ofertowym i do uzupełnienia brakujących dokumentów. Pan składa mi tylko wyjaśnienia, które nadal nie są jasne i oczywiste, ale powiedzmy że teraz przy większym nakładzie pracy jestem w stanie sprawdzić rachunkowo wypełniony formularz ofertowy. Niestety brakujących dokumentów nie składa więc ofertę odrzucam, ale pojawia się wątpliwość czy pomimo odrzucenia jego oferty powinnam go poinformować o omyłce rachunkowej dokonanej w obliczeniu cen w formularzu ofertowym. Co mam zrobić informować i odrzucić czy nie informować i odrzucić?

ODPOWIEDZ