ROBOTY BUDOWLANE-ZSUMOWAĆ??!

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
ŁUCJA
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2010, 14:23

Post autor: ŁUCJA » 06 maja 2010, 14:32

Witam!
Mam do przygotowania przetarg na roboty budowlane: remont dachu, remont łazienki i zeskrobanie i malowanie ścian
Z tym że łazienki i malowanie w jednym budynku a dach w budynku wprawdzie innym ale należącym do tej samej instytucji co budynek z łazienkami i ścianami.
Czy powinnam zsumować trzy zadania co równałoby się szacunkowej wartości robót i np. wszcząć przetarg na trzy zad. częściowe czy może dach potraktować osobno?!
PROSZĘ O POMOC!!!!!!

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 06 maja 2010, 14:37

Zalecam przeprowadzić jednego postępowania z możliwością składania ofert częściowych, ale wybór należy do was.

fraualicja
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2009, 15:09

Post autor: fraualicja » 06 maja 2010, 14:39

Wartość zsumować i jak najbardziej można podzielić na części

ŁUCJA
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2010, 14:23

Post autor: ŁUCJA » 06 maja 2010, 14:40

BARDZO DZIEKUJE ZA ODP!!!!

ŁUCJA
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2010, 14:23

Post autor: ŁUCJA » 06 maja 2010, 16:30

a swoją drogą - zarówno przepisy prawa krajowego (ustawa Pzp i Prawo budowlane) jak i przepisy dyrektyw (w tym interpretacja dokonana przez ETS) mówią że : tylko takie roboty mogą być traktowane jako odrębne zamówienia, których przedmiotem będą różne obiekty budowlane mogące samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną
Nasunęła mi się wątpliwośc co do postępowania na remont wyżej wspomnianego dachu - czy nie powinno byc to traktowane jako odrebny przetarg skoro jest odrębny (inny) obiekt niż na realizację remontu sanitariatów i ścian (zamawiający oglasza wszystkie roboty w tym samym czasie) ........................ ?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 06 maja 2010, 16:42

Oczywiście taki remont dachu może zostać przeprowadzony odrębną procedurą, zasugerowałem aby zrobić jedną z dopuszczeniem składania ofert częściowych aby zaoszczędzić czas i nerwy.

ŁUCJA
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2010, 14:23

Post autor: ŁUCJA » 06 maja 2010, 16:49

hmmmmm.. .. właśnie ze względu na czas pomyślałam o 3 zad. częściowych ale potem czytając "literaturę fachową" nasunęły mi się "wątpliwosći" z tym dachem!
Reasumując - zarówno trzy zad częsciowe w jednym postępowaniu jak i dwa zad częsciowe i jedno odrębne - jest OK?!
a co z szacunkową wartością zamówienia?! Zsumować trzy czy dwa i jedno odrębne?!

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 06 maja 2010, 16:58

Można zrobić jednym postępowaniem wówczas szacunek na całość, jeżeli odrębnie dach, to łącznie szacunek na zad 1i2, na dach oddzielnie.

ŁUCJA
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2010, 14:23

Post autor: ŁUCJA » 06 maja 2010, 17:01

:)) - jak ta ustawa elastyczna!
ale wolałam się upewnić czy są dwa sposoby na prawidłowe przeprowadzenie tego postępowania
DZIĘKI jeszcze raz!

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 06 maja 2010, 17:17

"Oferta częściowa to taka, w której wykonawca zgodnie z treścią siwz zaoferuje Ci wykonanie jednej z części Twojego zamówienia (art. 2 pkt 6 ustawy Pzp).
Wolno Ci dopuścić składanie ofert częściowych, gdy przedmiotem Twojego zamówienia są np.:

1. usługi utrzymania czystości (sprzątania), transportowe czy ochrony jednostki o rozproszonej strukturze organizacyjnej,
2. roboty budowlane, w ramach których występują wysoce specjalistyczne świadczenia albo wiele zróżnicowanych branż,
3. dostawy drukarek, kopiarek, sprzętu komputerowego, artykułów eksploatacyjnych, materiałów biurowych, artykułów spożywczych, leków, mebli biurowych itp.

Pamiętaj, że dopuszczenie w postępowaniu możliwości złożenia oferty częściowej jest Twoim uprawnieniem a nie obowiązkiem. Jeżeli nie skorzystałeś z tej możliwości, wykonawca co do zasady nie może się tego od Ciebie domagać.
Orzeczenie"

ODPOWIEDZ